BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Academic Developer Day ( WAT) - relacja

25-12-2005 16:15 User 112864 | Aktualizacja: 16-09-2011 09:50

Academic Developer Day ( WAT)

 

 

Dnia 08-12-2005 w Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się konferencja Academic Developer Day. Studenci WAT-u wydziału Cybernetyki oraz Elektroniki podjeli się organizacji tego wydarzenia. Od godziny 14:00 w sali 317 w głównym budynku uczelni zebrało się kilkadziesiąt osób pragnących poznać poruszaną problematykę nowoczesnej technologii .NET. Konferencja otwarta została przez przedstawiciela Microsoft’u Karola Wituszyńskiego oraz studenta WAT-u Tomasza Pskiet. Na konferencji gościliśmy także Dziekana Wydziału Cybernetyki Pana dr hab. inż. Andrzeja Najgebauera.

Pierwszy temat prezentowany był przez studentów WAT-u: Piotr Kędzierski (jako główny programista [po lewej]), Paweł Rumiński (jako projektant małej bazy danych [po prawej] ) oraz Krzysztof Modras (jako profesjonalny fotograf).

 

Piotrek

Karol

 

Studenci pokazali jak w krótkim czasie można stworzyć swój portal internetowy służący do utrzymywania kolekcji zdjęć oraz zarządzania nimi.

 

collection_small.jpg

picture_small.jpg

list_small.jpg

 

 

 

 

addphoto_small.jpg

 

Następnym prelegentem był wspomniany Karol Wituszynski z Microsoft’u. Tematem przez Niego przedstawianym było Tworzenie stron WWW (ASP. NET 2.0). Prelengent ten zaprezentował możliwości jakie dają współczesne zaawansowane narzędzia programistyczne (Visual Studio 2005), języki programowania oraz technologie z nimi związane. Zostały opisane także różnice pomiędzy ASP .NET 1.1 a 2.0.

Osoby uczestniczące w konferencji mogły zobaczyć jak potężne są aktualne technologie, o ile zmniejsza się czas poświęcany przez programistę na napisanie własnego programu i jak wielkie ułatwienia (np. w postaci kontrolek) dostarcza technologia .NET.

Po części zasadniczej Karol przypomniał studentom o programach akademickich działających na uczelni. Przypomniał o programie MSDNAA – pobieranie bezpłatnego oprogramowania, o międzynarodowym konkursie Imagine Cup oraz o wersjach Express SQL Server 2005 i Visual Studio które można wykorzystywać komercyjnie bez żadnych opłat (szczegółowe informacje m.in. na: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/default.aspx ).

Ponadto uczestnicy którzy zarejestrowali się na wydarzenie (na portalu www.Codeguru.pl) otrzymali drobne upominki.

 

uczestnicy

uczestnicy

 

uczestnicy

 

uczestnicy

 

 

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.