BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Droga do zdobycia logo „Compatible with Windows 7” otwarta!

01-06-2009 10:44 leszex@o2.pl | Aktualizacja: 16-09-2011 09:50
Microsoft udostępnił wersję beta zestawu narzędzi pozwalających testować swoje aplikacje pod kątem zgodności z wymaganiami dla logo „Compatible with Windows 7”. Na podstawie raportu wygenerowanego przez najnowszą wersję narzędzia można już składać wnioski o przyznanie logo. Cały proces uzyskania certyfikacji wygląda następująco:
  1. Pobieramy „Windows 7 Software Logo Toolkit” razem z dokumentacją oraz opisem wymagań certyfikacyjnych.
  2. Przy użyciu pobranych narzędzi testujemy swoją aplikację i generujemy raport zgodności. Jeśli nasza aplikacja nie spełnia któregoś z wymagań certyfikacyjnych z uzasadnionych powodów możemy poprosić o uwzględnienie tego wyjątku poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.
  3. Używając wygenerowanego raportu składamy wniosek o przyznanie logo „Compatible with Windows 7” poprzez stronę Winqual
Przyznanie logo jest w pełni bezpłatne lecz warto zwrócić uwagę na to że do przejścia procedury wymagany jest certyfikat Authenticode, którego uzyskanie wiąże się z kosztami.

Zdobycie logo wiąże się nie tylko z możliwością jego używania ale także z uzyskaniem punktów w programie partnerskim oraz promocją produktu na stronach Microsoft.  

Źródło: Microsoft Connect
Tagi: Windows

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.