BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Gigapixel ArtZoom

06-02-2014 06:00 Maciej Grabek | Aktualizacja: 05-02-2014 10:10
Projekt przygotowany przez Microsoft Research

Projekt Gigapixel ArtZoom jest ideą, która jednocześnie promuje miasto (Seattle), sztukę oraz technologię. Dwa pierwsze aspekty tłumaczą się same przez się (szczególnie po obejrzeniu filmu o tym jak powstawał i dlaczego powstał ten projekt).

Trzeci aspekt - promowanie technologii wiąże się z dwoma projektami: Photosynth i ICE. Pierwszy z nich jest dobrze znany posiadaczom telefonów z systemem Windows Phone. Oprogramowanie pozwala na tworzenie dużych panoram złożonych z wielu pojedynczych ujęć (więcej). Drugi projekt - dużo mniej znany, pochodzi od nazwy Image Composite Editor (do znalezienia tutaj).

Do tej pory pojawiło się kilka panoram miast w wysokiej rozdzielczości (na przykład http://www.eyerevolution.co.uk/deep-zoom/), jednakże jakość i wielkość zdjęć w tym przypadku może chyba zostać określona jako najlepsza i największa. Przekonajcie się sami! Co więcej - spróbujcie znaleźć artystów, którzy byli pokazani na filmie.

Owoce pracy zespołu Microsoft Research oraz artystów z Seattle możecie znaleźć na stronie projektu: http://gigapixelartzoom.com/

 

Źródło: Gigapixel ArtZoom
Tagi: Microsoft

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.