BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Jak budować i debugować aplikacje na iOS w Visual Studio Tools for Apache Cordova

05-12-2014 10:00 Krzysztof Kowalski | Aktualizacja: 04-12-2014 23:10
thumb
Visual Studio Tools for Apache Cordova pozwalają nam tworzyć wieloplatformowe projekty na smartfony z systemami iOS, Android i Windows Phone. Podczas wydarzenia Connect(), które odbyło się w połowie listopada, Microsoft dodał do narzędzi wsparcie dla zdalnego debugowania i budowania aplikacji na iOS

Apache Cordova

Znany zapewne większości jako PhoneGap, bo pod tą nazwą występował wcześniej, to istniejący od jakiegoś czasu projekt pozwalający na tworzenie multiplatformowych rozwiązań mobilnych. Jak to zostało osiągnięte? Dzięki wykorzystaniu wbudowanych silników webowych obecnych w najpopularniejszych platformach. Apache Cordova pozwala nam pisać aplikacje za pomocą html'a, css'a (część odpowiedzialna oczywiście za interfejs i szatę graficzną) oraz javascript (logika).

Przy tworzeniu projektu w pierwszych narzędziach PhoneGap dostawaliśmy gotowe projekty na wybrane projekty, z utworzonymi klasami, które tworzyły mosty pomiędzy js a funkcjonalnościami typowymi dla smartfonów - jak GPS, akcelerometr czy aparat. Dzięki narzędziom do VS ta część została zautomatyzowana :)

Debugowanie i budowanie aplikacji

Jak można się domyśleć w przypadku Androida i Windows Phone'a nie nastręczało specjalnych trudności - symulatory obu platform działają pod Windowsem. Problem pojawił się przy systemie iOS - aby budować projekty na słuchawki Apple'a potrzebujemy systemu MacOS. Na szczęście dzięki niedawno wypuszczonym narzędziom możemy się z nimi komunikować zdalnie, dalej korzystając z możliwości debugowania w Visual Studio.

Więcej informacji o tym jak połączyć Maca z VS oraz jakie inne zalety są w tym podejściu przeczytacie w źródle.

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.