BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Kod źródłowy .NET 4.5

16-08-2012 11:24 Jakub Gutkowski
Musze powiedzieć, że MS mnie wczoraj trochę zaszokował i to pozytywnie. Mianowicie udostępnił on nie tylko symbole do debugowania (co już od jakiegoś czasu są dostępne), ale także pełny kod źródłowy .NET 4.5!

Po wypuszczeniu kodu źródłowego ASP.NET MVC wielu programistów była wniebowzięta, nie tylko dlatego, że MS (tak tak, mówimy o Microsoft) jeden z swoich produktów zrobił Open Source, ale także dlatego, że na podstawie kodu źródłowego można się bardzo wiele nauczyć, zobaczyć jak coś działa albo dlaczego to nie działa.

Osobiście z kodem od ASP.NET MVC spędziłem około tygodnia, sprawdzając jak i co można tam rozszerzyć, albo jak zrobić rozsądniejsze rozszerzenie ActionLink by pluło wyjątkiem informującym o błędzie parametrów. To właśnie z kodu się dowiedziałem, że przy tworzeniu HTML Attributes jak się poda data_nazwa to zostanie to przekonwertowane na atrybut data-nazwa.

Wczoraj zaś, Microsoft w postcie poinformował o opublikowaniu kodu źródłowego od .NET Framework 4.5.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeczytania go jak i zapoznania się z listą produktów do których kod źródłowy jest dostępny.

Miłego Hackowania!

Źródło: http://blogs.msdn.com/b/dotnet/archive/2012/08/15/announcing-the-release-of-net-framework-4-5-rtm-pr

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.