BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Koniec wsparcia technicznego dla Windows XP nastąpi już 8 kwietnia.

25-03-2014 08:16 Marcin Bilnik | Aktualizacja: 27-03-2014 22:24
thumb
Po 12 latach Microsoft kończy wsparcie dla najpopularniejszego systemu operacyjnego.

Windows XP jest systemem obecnym na rynku już ponad 12 lat, jego premiera miała miejsce 25 października 2001 roku. Jest on także najpopularniejszym systemem operacyjnym świata (zaledwie dwa lata temu dominował z udziałem 46%).

Od dnia 8-ego kwietnia użytkownicy korzystający z sieci (pracujący na systemie Windows XP) będą mogli mieć poważne problemy, ponieważ tego dnia Microsoft przestanie wydawać aktualizację łatające dziury w systemie. Oznacza to że, hakerzy nie będą mieli żadnych problemów z dostaniem się do danych firm, naszych dokumentów, czy kradzieżą haseł do kont bankowych.

Jednak największy kłopot mają banki, ponieważ znaczna część bankomatów działa pod kontrolą systemu Windows XP, jest to aż 95% (typu ATM). Dlatego też te instytucje są zmuszone poprosić Microsoft o przedłużenie wsparcia. Takie indywidualne wsparcie wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Dla ułatwienia, wszyscy użytkownicy zostaną powiadomieni o końcu wsparcia za pomocą usługi Windows Upade. Komunikat będzie wyświetlany co miesiąc począwszy od 8 kwietnia od godziny 15:00. Również na stronie Microsoftu jest wyświetlana stosowna informacja odliczająca liczbę dni do końca oraz informacje i materiały, mające na celu pomóc użytkownikom w migracji.


Źródło: microsoft.com
Tagi: Windows XP

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.