BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Konkurs "Win the Web and Discover Yourself" rozstrzygnięty!

28-05-2008 16:51 Eugeniusz Licznarowski | Aktualizacja: 16-09-2011 09:50

W dniach 17 – 18 maja w siedzibie Microsoft w Warszawie odbył się 24-godzinny konkurs programowania „webowego”. O 9 rano w sobotę na starcie konkursu stawiło się 11 pełnych energii (niektórzy mieli energię na zapas również w plecakach) zespołów trzyosobowych. Do godziny 11:00 zespoły otrzymały czas na zapoznanie się za stanowiskami pracy i przygotowaniem się do oficjalnego startu konkursu. Dodatkowo już od godziny 9:00 każdy mógł wziąć udział w przygotowaniu się do dodatkowego konkursu, który odbywał się w trakcie tego „maratonu programowania” - turniej gry w Guitar Hero 3.

O godzinie 11:30 równocześnie w kilku krajach Europy Centralnej i Wschodniej rozpoczął się konkurs przez ogłoszenie przez organizatorów zadania głównego, na którego realizację zespoły miały 24 godziny. Z perspektywy czasu okazało się, że postawiony problem nie był trywialny.

Każda z drużyn miała odmienne podejście do zadania – jedni ruszyli na spacer w celu omówienia zadania i podzieleniu się obowiązkami, inni rozpoczęli od zapoznania się z technologiami, które przez organizatorów były zalecane, a jeszcze inni postanowili poćwiczyć grę na Xboxie.

Zespoły przystąpiły do rozwiązywania zadania a organizatorzy do rozwiązywania problemów technicznych, z którymi niestety musieliśmy się borykać przez większość dnia. Znalazł oczywiście się również czas na chwilę relaksu.

Po kilku godzinach przyszedł czas na posiłek i wspólne rozmowy w pobliskiej restauracji. Każdy zespół chciał jednak jak najszyciej zjeść i wrócić do realizacji zadania. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby jeszcze bardziej skomlikować sytuację i o godzinie 18:00 udostępnili zespołom treść zadania dodatkowego , na którego realizację były 3 godziny. Różne były podejścia drużyn: jedni skupili się na zadaniu głównym, inni wyznaczyli osobe, która zajmowała się tylko zadaniami dodatkowymi. Wszyscy jednakże przez cały czas konkursu byli usmiechnięci i dużą dawką humoru przyjmowali kolejne ogłoszenia organizatorów – czyli główny cel konkursu został zrealizowany. Chocdziło przecież o dobrą zabawę.

O godzinie 22:00 przyszedł czas na koleny posiłek, tym razem można było zjeść Pizzę nie odrywając się od kodowania.

O godzinie 1:00 pojawiło się kolejne zadanie dodatkowe , na którego realizację tym razem zespoły miały czas do rana. W tym momencie również można było zacząć zauważać oznaki zmęczenia wśród uczestników i organizatorów, ale nikt nawet nie myślał o odejściu od swoich stanowisk pracy, zwłaszcza, że zbliżał się punkt kulminacyjny wieczoru.

O godzinie 2:00 ropoczął się turniej gry w Guitar Hero 3, który był rozgrywany systemem pucharowym i już po ponad 2 godzinach poznaliśmy zwycięzcę – zabawa była rewelacyjna.

Po turnieju przyszedł czas wrócić do stanowisk scalać swoje rozwiązania. Z pewnością był to najtrudniejszy moment podczas całego konkursu ze względu na późną (wczesną) porę, a także zmęczenie, które dawało się już we znaki wszystkim.

O godzinie 9:00 pierwsze zespoły kończyły już prace na zadaniem, więc ciągli pełni zapału i energii „zabijali” czas grając na Xboxie i czekając na oficjalne zakończenie o 11:00. Szybki obiad i wracamy do oceniania zespołów. Każdy zespół miał do dyspozycji 15 minut na zaprezentowanie swojego rozwiązania. Oceniana była zrealizowana funkcjonalność, interfejs użytkownika, uzyte technologie, dodatkowe funkcjonalności  i ogólne wrażenie, jakie pozostawiła aplikacja. Po którkiej naradzie o godiznie 15:00 ogłoszono oficjalny werdykt.

Trzecie miejsce zajął zespół Devenue w składzie Grzegorz Rycaj, Rafał Monkiewicz, Piotr Penza 

Drugie miejsce zajęła drużyna UTP.NET TEAM w składzie: Michał Chyrek, Miłosz Oller, Kuba Pilecki

Pierwsze miejsce powędrowało do drużyny HP TEAM w składzie: Jacek Ciereszko, Michał Drozdowicz, Jakub Korczak

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!! Wszyscy doskonale się bawili i pokazali, że umiejętności im nie brakuje.

Tagi: web

Podobne informacje

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.