BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Konto deweloperskie na Windows Phone za jedyne 19$

29-08-2013 13:00 Maciej Grabek | Aktualizacja: 29-08-2013 12:54
thumb
Dotychczasowa promocja na konto deweloperskie dla Windows Phone przestała być promocją... Teraz jest to regularna cena za konto!

Jakiś czas temu pisaliśmy o promocji obniżającej cenę subskrypcji konta deweloperskiego z 99$ na 19$ (czytaj tutaj). Promocja ta przestała już obowiązywać a stała się regularną ceną za roczny dostęp do możliwości tworzenia aplikacji na platformę Windows Phone i zarabiania na nich. W ten oto sposób ceny rocznych opłat za tworzenie aplikacji na platformę wynoszą odpowiednio:

Android wciąż pozostaje pod tym kątem bezkonkurencyjny... Opłata, która jest pobierana jednorazowo ma na celu "ograniczenie ilości spamu wśród aplikacji"... Czy faktycznie ma to oczekiwany rezultat? Trudno powiedzieć.

W przypadku Windows Phone obniżenie rocznej opłaty może przyciągnąć nowych programistów i pozwolić im pojawić się na rynku. Czy zaowocuje to wspomnianym przez Google Play spamem? Wydaje się, że nie, ponieważ w przypadku braku odnowienia subskrypcji wszystkie aplikacje z danego konta są usuwane, a co za tym idzie znikają z Marketplace.

Co ciekawe w tym momencie jeżeli programujesz na Windows Phone i Windows 8 to w ramach "starej" ceny subskrypcji Windows Phone możesz mieć dodatkowo roczną subskrypcję na Windows 8 i jeszcze zostanie coś, żeby zaopatrzyć się na czas wieczornego kodowania.

Zatem kto jeszcze nie posiada konta deweloperskiego - do dzieła! http://dev.windowsphone.com/en-us/join

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.