BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Kontrolki Silverlight w WP7

18-12-2010 09:58 Dominik Trojnar

Zasadniczymi elementami interfejsu użytkownika są kontrolki. Tworząc aplikacje w Silverlight na Windows Phone 7, mamy do dyspozycji różne kontrolki - zarówno te podstawowe, znane z desktopowej wersji Silverlight, jak i te zaprojektowane specjalnie z myślą o WP7. W tym artykule dokonamy krótkiego przeglądu komponentów, które dostajemy po instalacji standardowych Windows Phone Developer Tools, jak również w ramach Silverlight Toolkit.

Artykuł jest początkiem cyklu artykułów o kontrolkach Silverlight na Windows Phone 7. W kolejnych artykułach znajdziesz informacje o:

  • budowie nowoczesnego interfejsu z użyciem kontrolki Panorama w artykule Panorama,
  • organizacji nawigacji między różnymi widokami za pomocą kontrolki Pivot w artykule Pivot.

W Windows Phone 7 jednym z dwóch środowisk do budowania aplikacji został Silverlight. System WP7 posiada własny styl wizualny o nazwie „Metro", który wyraża pewną filozofię. Wiążą się z tym odpowiednie style graficzne, uwzględniające ustawienia systemowe oraz dedykowane pod tę platformę kontrolki. Mimo nieograniczonej możliwości w stylowaniu w samym Silverlight zaleca się, aby stosowane przez nas kontrolki używały stylów zgodnych z WP7.

Silverlight for Windows Phone Toolkit stanowi cenne uzupełnienie w stosunku do podstawowych narzędzi WP7. Możesz pobrać go z witryny http://www.codeplex.com w wersji binarnej lub w wersji z kodami źródłowym i przykładami.

Artykuł "Kontrolki Silverlight w WP7" autorstwa Marcina Kruszyńskiego

Tagi: Silverlight

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.