BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Książka Pro GIT za darmo

14-08-2012 07:00 Jakub Gutkowski | Aktualizacja: 14-08-2012 00:02
GIT, rozproszony system kontroli wersji, debiutujący w 2005 roku z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników. Jeżeli nie wiesz co to jest i dlaczego w ciągu 7 lat GIT zyskał taką popularność, to pora się zainteresować nowym dzieckiem Linusa Torvalds'a.

Jeżeli nie mieliście takich problemów, to super, jednak jeżeli mieliście to wiecie, że nie zawsze łatwo jest je rozwiązać, w szczególności kiedy po aktualizacji referencji, chcesz połączyć dwie gałęzie ze sobą.

Nie chcę tutaj odpowiadać na pytanie, dlaczego GIT jest lepszy niż X, czy też dlaczego TFS jest lepszy od X – na te pytania jest już odpowiedź.

W polskiej blogosferze, Maciej Aniserowicz (C# MVP) od lat już pisze, dlaczego warto korzystać z GIT – gorąco zachęcam do zapoznania się z jego przemyśleniami jak i opiniami. Ma chłop rację :)

Zaś ostatnio odkryłem, że cała książka która jest dostępna na stronach GIT całkowicie za darmo, udostępnia format, który idealnie nadaje się na czytniki Kindle – mobi.

Jeżeli zaś chcielibyście mieć dostęp do treści książki nie tylko poprzez formaty PDF, mobi czy ePub, to możecie przeglądać ją także na stronach GitHub, gdzie autor umieścił całą treść książki jak i wszystkie jej tłumaczenia.

Dzięki temu, będziecie mogli sami sobie wygenerować mobi na przykład dla języka polskiego. Przyda się przy tym linux, ale w tych czasach to naprawdę nie problem :)

Miłego czytania!

Tagi: git TFS

Komentarze 4

Artur Sienicki
Artur Sienicki
8469 pkt.
Guru
14-08-2012
oceń pozytywnie 0
wygenerował sobie ktoś to do mobi po polsku? nie mam czasu instalować linucha, a w ojczystym języku zawsze lepiej się czyta :)Edytowano 1 raz. Ostatnio 2012-08-14 10:55:36 przez Indesign.
Jakub Gutkowski Redaktor
Jakub Gutkowski
1270 pkt.
Senior
MVP
14-08-2012
oceń pozytywnie 0
nie wszystkie rozdzialy sa tam po polsku - postaram sie Ci to wygenerowac i jakos udostepnic (daj mi z 3-4h)
Jakub Gutkowski Redaktor
Jakub Gutkowski
1270 pkt.
Senior
MVP
14-08-2012
oceń pozytywnie 0
polska wersja dostepna jest pod tym adresem: http://sdrv.ms/OfSLhc -- progit.pl.mobi
Artur Sienicki
Artur Sienicki
8469 pkt.
Guru
14-08-2012
oceń pozytywnie 0
dzięki wielkie, na pewno się przyda :)
pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.