BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Microsoft kontynuuje program „Partners in Learning” i przyznaje kolejne fundusze

29-01-2008 18:59 kazikkuta

Firma Microsoft poinformowała, że w ciągu następnych 5 lat przeznaczy kwotę 235,5 mln dolarów na kontynuację programu „Partners in Learning” realizowanego w przeszło 100 krajach świata. W ten sposób łączny wkład firmy w ciągu 10 lat trwania programu sięgnie niemal 500 mln dolarów. Celem inicjatywy jest zapewnienie nauczycielom i placówkom oświatowym dostępu do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych oraz szkoleń, by w efekcie w pełni wykorzystać potencjał młodzieży szkolnej oraz przygotować ją do aktywności zawodowej i gospodarczej w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy. Program „Partners in Learning” jest realizowany w Polsce od początku 2004 roku.

„W Microsoft wierzymy, że wykształcenie jest podstawą rozwoju, a inwestycje w szkolnictwo to najlepszy sposób, aby umożliwić młodym ludziom wykorzystanie swojego potencjału” — powiedział Bill Gates, prezes rady nadzorczej firmy Microsoft. „Inicjatywa <Partners in Learning> to jeden z elementów współpracy między firmą Microsoft a organami administracji publicznej i szkołami na całym świecie. Jej celem jest zapewnienie nauczycielom zaplecza technicznego pozwalającego prowadzić zajęcia w atrakcyjny sposób, zgodnie z wymogami XXI wieku”. – powiedział Dariusz Korzun, Product Marketing Manager z polskiego odziału firmy Microsoft.

W ramach inicjatywy „Partners in Learning” Microsoft wykorzystuje oprogramowanie komputerowe do tworzenia innowacyjnych programów edukacyjnych umożliwiających przełamywanie barier, stwarzanie szans rozwoju oraz zacieśnianie więzi między uczniami a nauczycielami. W programie „Partners in Learning”, którego światową realizację rozpoczęto w 2003 r., wzięło udział już ponad 90 mln uczniów, nauczycieli i przedstawicieli władz oświatowych w 101 krajach.

Program „Partners in Learning” w Polsce jest realizowany od początku 2004 roku pod lokalną nazwą „Partnerstwo dla Przyszłości”. W ramach programu Microsoft aktywizuje środowiska dydaktyczne do wykorzystywania nowych technologii w procesie nauczania, a także ułatwia dostęp do legalnego oprogramowania. Od 2004 roku polskie szkoły i przedszkola otrzymały przeszło 20 tys. licencji na system operacyjny Windows na komputery, które otrzymywały w darowiznach (program „Nowy Początek”). Szkoły mogą również korzystać ze specjalnych ofert, takich jak dzierżawa licencji Microsoft Windows Upgrade + Microsoft Office w cenie 14 zł brutto na każde stanowisko komputerowe na rok. Umożliwia to umowa „PiL Schools Agreement” podpisana na szczeblu regionalnym przez Urzędy Marszałkowskie. Z oferty tej korzystają obecnie szkoły, przedszkola oraz jednostki organizacyjne oświaty z województw: Mazowieckiego, Opolskiego i Lubelskiego.

Źródło: Centrum Prasowe Microsoft

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.