BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Microsoft odchudza Windows

22-10-2007 09:39 Y@rpen
Interesujący jest już sam fakt istnienia projektu MinWin odpowiedzialnego za "krojenie" kernela Windows do granic możliwości. Można się spodziewać, że Microsoft nie jest zbyt zadowolony z osiągnięć Visty na komputerkach UMPC.

Ładujące się do pamięci jądro Windows 7 (następcy Visty) w VirtualPC. Widoczne logo Windows wyświetlone w trybie tekstowym


Podczas demonstracji Traut zaprezentował jądro Windows 7 (Seven). Wraz z niewielkim serwerem HTTP potrzebowało ono zaledwie 33 MB pamięci operacyjnej (z przydzielonych 40 MB), choć interakcja z nim możliwa była wyłącznie w trybie tekstowym. Co ciekawe ze słów pracownika Microsoftu wynikało, że MinWin może w przyszłości znaleźć się w Windows Media Center i w urządzeniach przenośnych.

Ponoć nowy kernel pojawia się również w Longhornie / Windows 2008 (patrz PC World Komputer 11/2007). Wygląda więc na to, że Microsoft bardzo poważnie potraktował deklaracje użytkowników, jakoby Linux pozwalał im na wykorzystanie nawet bardzo starych komputerów w roli domowych serwerów plików i multimediów.


Warto zajrzeć: prezentacja Erica Trauta na University of Illinois (pokaz w języku angielskim)

news za: idg.pl

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.