BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


NUnit 2.5 już jest

06-05-2009 18:25 Aleksander Polak

NUnit, chyba najpopularniejszy na świecie framework typu xUnit dla .NET, doczekał się kolejnego wydania, opatrzonego numerem 2.5. Najnowsza wersja jest już dostępna do pobrania na stronach SourceForge.

Pierwszą rzucającą się w oczy nowością jest możliwość parametryzowania testów. Metody testowe mogą teraz przyjmować parametry, a do określania argumentów, z jakimi metody te mają zostać wywołane, służą specjalne atrybuty. Pojedynczy test jest wykonywany dla każdego zestawu argumentów sprecyzowanego przez programistę.

Drugą nowością, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwosć definiowania tzw. teorii. Teoria jest specyficznym rodzajem parametryzowanego testu, dzięki któremu można zweryfikować pewne ogólne stwierdzenia na temat rozwijanego systemu. W tym celu należy sformułować założenia, asercje i dane wejściowe. Teoria jest uznawana za prawdziwą wówczas, gdy asercje nie są naruszane dla wszystkich danych wejściowych spełniających postawione założenia.

To tylko dwie nowości wprowadzone w NUnit 2.5. Zachęcamy do lektury pełnej listy zmian, dostępnej na oficjalnej stronie projektu.

NUnit cieszy się zasłużoną popularnością, warto jednak wspomnieć, że istnieje dla niego kilka alternatyw. Z rozwiązań Open Source wymienić można chociażby xUnit.net czy MbUnit, ponadto użytkownicy platformy Visual Studio Team System mają do dyspozycji zintegrowany zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania testów jednostkowych.

Źródło: Strona domowa NUnit

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.