BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Platforma Windows Azure - Azure Storage cz. 2

25-05-2011 22:00 Łukasz Półjanowicz

Na stronach MSDN ukazał się kolejny artykuł Grzegorza Glonka opisujujący dwie struktury danych dostępnych w usłudze Azure Storage – Tables i Queues.

Artykuł ten jest kontynuacją poprzedniego artykułu dotyczącego Azure Storage. Dla przypomnienia, usługa ta oferuje nam do wyboru trzy struktury danych, w których możemy przechowywać nasze informacje:

Blobs (binary large objects) – przechowują pliki binarne oraz tekstowe, często dużych rozmiarów. Dane umieszczone w ten sposób mogą zawierać dodatkowe metadane w postaci tagów reprezentujących np. opisy zdjęć,

Tables – tabele wykorzystywane do przechowywania danych o określonej strukturze. Nie należy ich mylić z tabelami relacyjnymi, które udostępniane są za pośrednictwem SQL Azure,

Queues – struktury będące kolejkami wykorzystywanymi do komunikacji asynchronicznej pomiędzy instancjami typu Web Role i Worker Role.

W poprzednim artykule znajduje się też szczegółowy opis struktury Blobs, natomiast w tym znajdują się informacje na temat dwóch pozostałych struktur.

Zapraszamy do lektury!

Źródło: MSDN
Tagi: Azure Windows

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.