BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Polska Blogosfera: Podsumowanie Tygodnia

07-05-2012 15:20 Jakub Gutkowski
Już po raz trzeci, dotnetomaniak opublikował listę top dziesięciu postów polskiej społeczności, która została wypromowana przez czytelników.

Poniżej lista najlepszych blogpostów z tygodnia:

 1. Piotr Zieliński » Service Locator jako anti-pattern - Autor omawia przypadki, gdy użycia wzorca Service Locator może być postrzegane jako antywzorzec i kiedy powinniśmy go unikać starając się jednocześnie maksymalnie uprościć architekturę naszej aplikacji.
 2. Programowanie .NET - Snap & Fill - Omówienie dwóch nowych trybów dostępnych do zaprogramowania od Windows 8 - Snap oraz Fill. Teoria + przykłady.
 3. Semantic Zoom « Programowanie .NET - Autor prezentuje jak w naszych programach dla Windows 8 możemy korzystać z funkcji zoomowiania.
 4. Nowości w SQL Server 2012 – funkcje logiczne i tekstowe « Developer notes - SQL Server 2012 wprowadza 4 nowe funkcje - 2 logiczne oraz 2 do operowania na ciągach znaków. Autor omawia jak będziemy mogli z nich korzystać. 
 5. Czym jest jakość oprogramowania? - Co tak na prawdę składa się na dobrą jakość oprogramowania.
 6. Piotr Zieliński » Wyrażenia lambda i niespodziewany rezultat - Autor pokazuje dlaczego pracując z lambda wyrażeniami powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na to jak piszemy kod.
 7. Me z .NET tete-a-tete » Cni Panowie, zacne Panie: polimorfizm – sprostowanie. - Wyjaśnienie czym jest polimorfizm.
 8. Piotr Zieliński » Visual Studio 11 – pierwsze spojrzenie - Pierwsze spojrzenie autora na najnowszą wersję IDE
 9. Własny kształt formy aplikacji w C# | kodzimy.net - Pokazanie jak można stworzyć formę o niestandardowym koształcie i jak możemy oprogramować jej przenoszenie i zamykanie.
 10. Nowości w SQL Server 2012 – funkcje daty i czasu « Developer notes - Omówienie nowości dostępnych w SQL Server 2012 do obsługi daty i czasu.
 11. Architektura czyli jedna z najbardziej niedocenianych umiejętności - Wyjaśnienie czym się charakteryzuje dobra architektura aplikacji.
 12. Dependency Inversion Principle – czyli co powinno zależeć od czego - Autor wyjaśnia na czym polega wzorzec Dependency Inversion Principle.
 13. Storyboardy zgodnie z duchem MVVM - Jak powinniśmy tworzyć Storyboardy, aby móc wykorzystywać wzorzec MVVM.
 14. Single Responsibility Principle – ciąg dalszy - Kontynuacja omówienia wzorca SRP.
 15. Piotr Zieliński » C# 5.0: Atrybuty CallerMemberName, CallerFilePath oraz ... - Prezentacja nowych atrybutów dostępnych w C# 5 oraz możliwości ich wykorzystania.

Jak w zeszłym tygodniu, gorąco zachęcamy do lektury postów! Jeżeli zaś prowadzisz bloga, i chcesz by o nim społeczność usłyszała promuj go poprzez dotnetomaniaka jak i .NET Blogs PL

Wszystkie opisy poszczególnych wpisów wzięte z postu opisującego podsumowanie tygodnia w którym można znaleźć także posumowanie tygodnia w Polsce i na Świecie.

Źródło: http://blog.dotnetomaniak.pl/post/podsumowanie-3.aspx

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.