BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Polska Blogosfera: Podsumowanie Tygodnia

10-06-2012 14:03 Jakub Gutkowski
Kolejny tydzień, oraz kolejne podsumowanie tygodnia polskiej blogosfery. Tym razem został aż 11 postów zostało wyróżnionych przez czytelników dotnetomaniaka.

Poniżej lista najlepszych blog postów z tygodnia:

 1. Piotr Zieliński » Wprowadzenie do współbieżnych kolekcji danych na przykładzie ConcurrentBag - Autor omawia jedną z nowych, dostępnych od Frameworka 4, kolekcji które są thread-safe a mianowicie ConcurrentBag.
 2. Me z .NET tete-a-tete » Jak plik z obrazem pamięci odczytać i nic nie pokręcić - Omówienie odczytywania danych binarnych w .NET oraz to jak różni się ono od poprzednich rozwiązań. Dowiemy się na co należy uważać przenosząc kod odczytujący dane z systemów napisanych w innych językach.
 3. jstadnicki: Async i Await w Windows8 - małe szoł - Prezentacja łatwości i zwięzłości kodu związanego z obsługą operacji na plikach w WinRT. Porównanie złożoności kodu pisanego w sposób asynchroniczny bez oraz ze słowami async/await.
 4. WP XNA 2: Ustawienia (Settings) | Wojciech Poniatowski [PL] - Drugi artykuł z serii o WP7. Jak poprawnie obsługiwać ustawienia (Settings) dla naszej aplikacji.
 5. Piotr Zieliński  » Artykuł: Obsługa operacji na plikach w WinRT - Link do artykułu na MSDN omawiający obsługę operacji na plikach w najnowszym API - WinRT. 
 6. Windows 8 Release Preview–wrażenia « Programowanie .NET - Krótkie omówienie co ma nam do zaprezentowania najnowszy OS Windows 8.
 7. Duże litery w menu głównym Visual Studio 2012 | @rek online | Arkadiusz Benedykt - Tip jak poradzić sobie z WIELKIMI literami w najnowszym Visual Studio 2012. Obowiązkowy artykuł dla wszystkich przesiadających się na tę wersję popularnego IDE.
 8. Śledzenie i kontrola zmian danych w obiekcie DataTable « Developer notes - Autor omawia obiekty typu DataTable oraz związane z nim możliwości śledzenie zmian zachodzących w tych obiektach
 9. WP XNA 1: Zapisywanie stanu gry/aplikacji (IsolatedStorageSettings) | Wojciech Poniatowski [PL] - Pierwszy z serii artykułów omawiających programowanie dla Windows Phone. W tym omówione zostało zapisywanie stanu aplikacji do IsolatedStorageSettings.
 10. [Niedzielny Tip]Wyszukiwanie kontrolek o danym typie « Krzysztof Kowalski Blog - Prosta i przydatna funkcja wyszukująca wszystkie kontrolki określonego typu na wszystkich poziomach drzewa wizualnego w WPF. 
 11. Piotr Zieliński » Struktura SpinWait i synchronizacja bez użycia blokad - Autor omawia i prezentuje jak możemy wykonać synchronizację wątków w naszej aplikacji za pomocą struktury SpinWait.

Jak w zeszłym tygodniu, gorąco zachęcamy do lektury postów! Jeżeli zaś prowadzisz bloga, i chcesz by o nim społeczność usłyszała promuj go poprzez dotnetomaniaka jak i .NET Blogs PL

Wszystkie opisy poszczególnych wpisów wzięte z postu opisującego podsumowanie tygodnia w którym można znaleźć także podsumowanie tygodnia w Polsce i na Świecie.

Źródło: http://blog.dotnetomaniak.pl/post/podsumowanie-8.aspx

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.