BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Single Page Apps - książka

05-11-2012 07:00 Jakub Gutkowski | Aktualizacja: 29-10-2012 10:01
Od jakiegoś czasu w sieci można zaobserwować nurt tworzenia jednostronicowych aplikacji webowych, których celem jest dostarczenie lepszych wrażeń dla użytkownika końcowego.

Jednak, mimo iż tych aplikacji/stron pojawia się coraz więcej (jak i przykładów), informacji na temat jak tworzyć takie strony, jakie wzorce wykorzystać, jak poradzić sobie z problemem itp. nie jest dużo w sieci. Można to naprawdę ograniczyć do kilku źródeł (przeważnie płatnych) i kilku książek, które wciąż są w produkcji.

W tym wypadku na szczęście autor chciał się podzielić z nami swoimi doświadczeniami całkowicie za darmo. Na stronie Single page apps in depth, można znaleźć darmową książkę autorstwa Mikito Takada (zresztą autora darmowej książki o Node.js).

Książka dostępna jest za darmo poprzez Github, jak i poprzez linki na stronie (mobi, epub, html i pdf). Także dla chętnych książkę można samemu zbuildować do odpowiedniego formatu, – dzięki czemu, będziemy mieli odstęp do najnowszej jej wersji.

Na książkę warto zwrócić uwagę, gdyż tak jak wspomniałem, jest to nieliczne darmowe źródło wiedzy na ten temat. Inne są już płatne:

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z ideą i spróbowania swoich sił w niej - bo moim zdaniem naprawdę warto!

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.