BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Spotkania online: Poznaj IronPython

25-01-2011 10:30 Mariusz Kędziora

Serdecznie zapraszamy na cykl 2 sesji dla początkujących programistów na temat języka IronPython, czyli .NETowej implementacji języka Python. Sesje poprowadzi w lutym Bartosz Kierun.

Bartosz poprowadzi dwie sesje:

  • Co to jest Dynamic Language Runtime? (07.02.2011 19:30)
  • Wprowadzenie do języka IronPython (14.02.2011 19:30)

Sesje online to idealna forma zdobycia wiedzy o kolejnym języku programowania z jakiego może skorzystać każdy programista.

Do najważniejszych cech implementacji IronPython należy zaliczyć jej pełną integrację z platformą .NET Framework, co wiąże się z możliwością wykorzystania olbrzymiej ilości standardowych i zewnętrznych bibliotek stworzonych dla tej platformy, przy zachowaniu pełnej zgodności z samym językiem Python.

Implementacja ta odznacza się dodatkowo doskonałą wydajnością oraz posiada zaimplementowaną w kodzie zarządzanym większą część bibliotek standardowych dostarczanych wraz z językiem Python.

IronPython posiada również wsparcie we flagowym środowisku programistycznym firmy Microsoft, czyli Visual Studio. Implementację IronPython można wykorzystywać również, tworząc rozwiązania w technologii internetowej Silverlight.

Źródło: Wikipedia

Jeśli będzie zainteresowanie tym językiem (i sesjami), to będziemy rozmawiać z prelegentem na temat przedłużenia cyklu sesji o kolejne tematy.

Udział w sesjach online jest oczywiście bezpłatny. A do udziału wymagane jest posiadanie bezpłatnego klienta Live Meeting (więcej informacji na stronie informacyjnej).

Więcej informacji o cyklu sesji (oraz po sesjach nagrania)

Spotkania online (zbiorcza strona informacyjna)

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.