BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Velocity CTP3 wydane

08-04-2009 18:25 Aleksander Polak

Ukazała się wersja CTP3 (Community Technology Preview 3) rozwijanej przez Microsoft platformy do rozproszonego buforowania danych, znanej pod nazwą kodową „Velocity”. Najważniejszą nowością wprowadzoną w tym wydaniu jest mechanizm powiadomień. Pozwala on na ściślejszą kontrolę czasu życia obiektów w cache, a także umożliwia reagowanie na zdarzenia takie jak dodanie lub usunięcie obiektu z cache. Wśród innych usprawnień warto zwrócić uwagę na polepszoną wydajność (m.in. zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć) i bezpieczeństwo, a także zmiany w mechanizmach zarządzania cache.

Dokładniejszy opis najważniejszych zmian wprowadzonych w wersji CTP3 można znaleźć w ogłoszeniu opublikowanym na oficjalnym blogu projektu „Velocity”. Przy okazji warto zapoznać się z udostępnioną tydzień temu szczegółowa listą zmian w API.

Prace nad „Velocity” trwają już prawie rok. Przypomnijmy, że pierwszy raz o projekcie pisaliśmy na początku czerwca ubiegłego roku przy okazji odbywającej się w Orlando konferencji Tech·Ed North America 2008. Planowana data wydania finalnej wersji produktu nie została jak dotąd ujawniona. Mamy nadzieję, że na „Velocity” nie trzeba będzie zbyt długo czekać, gdyż rozwiązanie to może prezentować się bardzo ciekawie w połączeniu z zapowiadanym w ASP.NET 4.0 mechanizmem Cache Extensibility.

Źródło: Oficjalny blog projektu „Velocity”

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.