BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Visual Studio 2008 SDK 1.1

21-08-2008 19:17 Aleksander Polak | Aktualizacja: 16-09-2011 09:50

Niecałe dwa tygodnie po premierze Visual Studio 2008 SP1 zespół Visual Studio Extensibility ogłosił wydanie zaktualizowanej wersji Visual Studio 2008 SDK. Microsoft Visual Studio 2008 SDK 1.1 jest uzupełnieniem Visual Studio 2008 SP1, kierowanym do wszystkich osób zainteresowanych budową rozwiązań dla platformy Visual Studio.

W najnowszej wersji SDK znacząco zmniejszono rozmiar pakietów redystrybucyjnych powłoki Visual Studio. Instalatory wyizolowanej i zintegrowanej powłoki są teraz o 150 MB mniejsze, niż w poprzedniej wersji. Do pakietów tych nie jest dołączana pełna wersja .NET Framework 3.5 – jest ona pobierana na żądanie w przypadku, gdy nie zostanie odnaleziona na komputerze docelowym. Ponadto pakiety redystrybucyjne powłoki wyposażono w możliwość przekazywania informacji o postępach instalacji, z której mogą skorzystać programiści w przygotowywanych przez siebie instalatorach. Ucieszyć może także fakt, że do tworzenia aplikacji wykorzystujących powłokę Visual Studio nie jest już wymagane posiadanie przywilejów administracyjnych na komputerze lub praca w trybie podniesionych uprawnień (pod Windows Vista). Bardziej kompletną listę zmian można znaleźć na blogu zespołu Visual Studio Extensibility, do którego lektury zapraszamy. Przed zainstalowaniem Visual Studio 2008 SDK 1.1 wymagana jest instalacja Visual Studio 2008 SP1.

Przypomnijmy, że o wydaniu pierwszej wersji Visual Studio 2008 SDK informowaliśmy wkrótce po jej premierze w listopadzie zeszłego roku. Główną nowością, jaka pojawiła się w tej edycji SDK było udostępnienie powłoki Visual Studio – szkieletu IDE, na bazie którego programiści mogą budować własne narzędzia.

Więcej:

Źródło: VSX Team Blog

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.