BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


W Gdańsku rusza Tydzień Kodowania!

08-10-2015 07:31 Sławomir Łukaszuk
thumb
Wiodące firmy technologiczne, znane w całej Polsce innowacyjne startupy oraz miłośnicy i amatorzy kodowania spotkają się już wkrótce w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

CodeWeek in STARTER i hack3city to odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dn. 10-18 października bezpłatne wydarzenia, które mają na celu naukę programowania i wspólne dzielenie się pasją. Druga edycja programu organizowana w STARTERZE poświęcona będzie aktualnym i nadchodzącym trendom w nowych technologiach.

Wciąż jeszcze możliwe jest dołączenie na wybrane wydarzenia zaplanowane podczas tegorocznych CodeWeek in STARTER i Hack3city. Pierwsza część dedykowana jest głównie osobom, które nie miały jeszcze bezpośredniej styczności z programowaniem lub chcą udoskonalić swoje umiejętności i rozwinąć wiedzę– dzieciom, młodzieży, a także tym, którzy myślą o przebranżowieniu lub zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Drugie z wydarzeń – Hack3city – to 48-godzinny maraton kodowania (zw. hackathonem), podczas którego spotykają się głównie programiści i łącząc się w zespoły budują wspólny projekt-zadanie, który jest potem oceniany przez specjalistów z firm technologicznych. Wśród gości całego tygodnia pojawią się m.in. przedstawiciele IBM Polska, Intel, Enspirion, Microsoft czy Everytap.

 

Na uczestników CodeWeek in STARTER i Hack3city czekają m.in.: Creative Morning z Everytap – trójmiejskim startupem, który oparł swój biznes o technologię iBeacon i pozyskał jako inwestora TVN Ventures; konferencja nt. Internet of Things z udziałem IBM Polska, Intel i Energa, warsztaty konstruowania i programowania robotów z Mistrzami Kodowania czy zajęcia z tworzenia gier komputerowych i podstaw programowania (oba dla młodzieży gimnazjalnej), a także cztery ścieżki technologiczne przygotowujące do maratonu kodowania przygotowane przez Estimote, Neoteric, Fre3make oraz Microsoft.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł.

Szczegóły oraz zapisy na:

CodeWeek

Hack3City

Źródło: CodeWeek

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.