BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Windows Phone rośnie w siłę na polskim rynku

01-03-2013 00:19 Maciej Grabek
thumb
Jak donoszą wieści z Mobile World Congress w Barcelonie, Windows Phone na polskim rynku ma 16,3% udział w sprzedaży!

Być może głównym powodem takiej popularności jest przywiązanie do marki Nokii, która w naszym kraju kojarzy się jednoznacznie z solidnością i trwałością. Innym powodem mogą być również ceny urządzeń z tym systemem. Nie chodzi tu oczywiście o flagowe modele, jakimi do tej pory były Lumia 800 i 900, ale te z "niższej półki" - np. 610, które na dobrą sprawę nie odstawały dużo od droższych słuchawek. Niewątpliwy wpływ miały również kampanie marketingowe - jeszcze przed wakacjami na każdym kroku, w radiu, w telewizji można było spotkać reklamę tych telefonów. Mocny wzrost zauważono nie tylko w Polsce, ale całej Europie Środkowo - Wschodniej. Jak nie trudno się domyślić Windows Phone ze swoimi urządzeniami plasuje się pomiędzy "tanimi" telefonami z systemem Android a "drogimi" iPhonami dzięki czemu zyskał spory udział poprzez grupę "niezdecydowanych" nabywców rozdartych do tej pory między tymi dwiema platformami.

Dodatkowo nie można zapomnieć o udziale europejskich programistów w rozwoju aplikacji na tą platformę. Aż ok 10% ze 130 tysięcy aplikacji pochodzi z naszego regionu, a Polska jest tu najaktywniejsza. Niewątpliwy udział w tym mają także akcje GeekClub organizowane w naszym kraju. Pozwoliły one zainteresować programistów pasjonatów oraz nową swego czasu platformą, od której jest się później trudno oderwać :)

W kontekście pojawiających się nowych i tanich modeli telefonów opartych o Windows Phone można wnioskować, że udział w ogólnej sprzedaży smartfonów będzie ciągle wzrastał. Można zatem spodziewać się, że wyniki podsumowania w przyszłym roku będą mogą nas zaskoczyć jeszcze pozytywniej.

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.