BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


WPF + Vista vs WPF + XP?

30-01-2007 12:54 Dominik Jeske

Okazuje się, że Windows Presentation Foundation zostało od początku zaprojektowane żeby działać pod systemem Windows XP nawet jeszcze przed premierą systemu Windows Vista. Nie ma też w tej bibliotece specjalnych funkcjonalności zarezerwowanych tylko dla systemu Vista.

Istnieje jednak kilka drobnych różnic, o których warto wiedzieć:
- Windows Vista z włączoną funkcją WDM (Desktop Window Manager) oraz zainstalowanymi sterownikami zgodnymi z nowym standardem WDDM pozwala na wirtualizacje pamięci video RAM, dzięki czemu aplikacje nie będą przełączały się w tryb „software rendering”.
- Sterowniki WDM pozwalają na uzyskanie antialiasingu w aplikacjach wykorzystujących elementy 3D.
- Windows Vista korzysta z niskopoziomowych funkcji WPF zwanych MIL (Media Integration Layer) dzięki czemu takie aplikacje jak Lupa (Magnifier) będą lepiej działały lepiej – powiększenie aplikacji WPF przy użyciu tego narzędzia pod systemem Vista będzie realizowane wektorowo, a nie przy użyciu interpolacji pikseli!
- Z włączoną funkcją WDM animacje wykonywane na systemie Vista powinny być płynniejsze.
- Istnieje kilka dodatkowych funkcji API dotyczących tabletów PC związanych z gestami i specyficznych dla systemu Vista.
- W czasie zdalnej pracy pomiędzy dwoma maszynami z zainstalowanymi systemami Windows Vista z włączoną funkcją WDM renderowanie po stronie klienckiej będzie sprzętowo akcelerowane. Akceleracji tej nie będzie, jeżeli któraś z maszyn będzie działać na systemie Windows XP – użyte zostaną bitmapy.

Ważne jest jednak to, że pisząc aplikacje piszemy ją od razu na oba systemy i nie musimy udostępniać dwóch osobnych wersji pod poszczególne systemy.

Źródło: Tim Sneath Blog
Tagi: WPF

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.