BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


WPF Toolkit dostępny

28-10-2008 22:20 Aleksander Polak | Aktualizacja: 16-09-2011 09:50

Na stronach CodePlex ukazała się finalna wersja WPF Toolkit, kolekcji komponentów WPF (ang. Windows Presentation Foundation), w skład której wchodzi m.in. długo wyczekiwana kontrolka DataGrid oraz kontrolki DatePicker i Calendar. Ponadto w zestawie znaleźć można pozostający na razie w fazie rozwoju komponent VisualStateManager, zapewne znany programistom, którzy mieli styczność z Silverlight.

Oprócz tego udostępniono wersję Preview kontrolki Ribbon, reprezentującej znaną z Office 2007 wstążkę. Niestety by ją pobrać trzeba przebrnąć przez dość kłopotliwy proces, wymagający m.in. rejestracji w witrynie Office UI Licensing.

Z okazji wydania WPF Toolkit na stronach witryny WindowsClient.NET ukazała się seria artykułów poświęconych komponentom dostępnym w zestawie. Zapraszamy do lektury tekstów:

Przy okazji warto wspomnieć, że na stronie projektu dostępne jest również wydanie WPF Futures, zawierające funkcjonalności, jakie twórcy planują włączyć do WPF Toolkit w przyszłości. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie WPF Futures Roadmap.

Powiązane informacje:

Źródło: Blog Jaime'ego Rodrigueza

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.