BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Aktualności


Zapraszamy do udziału w konkursie programistycznym Let's code

29-10-2015 08:14 Sławomir Łukaszuk
thumb
W nocy z 20 na 21 listopada w 8 miastach w Polsce przez 16 godzin zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje do użytku społecznego. Za tę, która uznana zostanie najlepszą, zespół otrzyma 10 000 złotych.

Rywalizacja odbywa się w ramach nocnego konkursu programistycznego Let’s code, organizowanego przez firmę Sii w jej 8 biurach w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach. Udział w konkursie jest darmowy, a rejestracja już trwa na

www.letscode.sii.pl

Konkurs startuje o godzinie 18:00 w piątek 20 listopada. W Warszawie nocny maraton odbędzie się w siedzibie Sii, al. Niepodległości 69. Będzie trwać do godziny 11:00 w sobotę.Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom kawę w dużych ilościach, napoje, ciepły posiłek i śniadanie, by wesprzeć w całonocnym trudzie programowania.

Konkurs Let’s Code organizowany jest przez Sii już po raz drugi. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom stworzenie aplikacji na 1 z 3 wybranych tematów.

Pierwszy z nich to aplikacja, która ma zadanie służyć lokalnej społeczności. Wymiana umiejętności w obrębie osiedla czy drobne naprawy sąsiedzkie – to przykłady, czego może dotyczyć napisana w tej kategorii aplikacja. Drugim tematem jest rozwijanie pasji. W tej kategorii uczestnicy będą mogli wykazać się stworzeniem aplikacji, które będziemy mogli wykorzystać w czasie uprawiania sportu, wspólnego grania na instrumentach lub do realizacji każdej dowolnej pasji. Trzeci temat to kultura i ułatwianie dostępu do niej. Tu także inwencja developerów nie będzie niczym ograniczona, może dotyczyć dowolnej dziedziny kultury.

Stworzone aplikacje zostaną wstępnie ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną, jak i z osób, które ocenią przydatność społeczną i biznesową aplikacji. Najlepiej ocenione w lokalizacjach aplikacje trafią do drugiego etapu, w którym zwycięską appkę wybiorą internauci w głosowaniu online na stronie internetowej Let’s code: 

www.letscode.sii.pl

Poza interesującą tematyką do udziału w konkursie zachęca możliwość wygrania wartościowych nagród. W pierwszym etapie członkowie najlepszych drużyn, wybranych w każdym z 8 miast, otrzymają smartwatche Motorola Moto 360. W drugim etapie konkursu autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają od firmy Sii nagrodę główną – 10 000 zł.

Aby zapisać się na konkurs, wystarczy zgłosić zespół i wypełnić formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny

Zapisy rozpoczęły się 19 października i trwają do 10 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona – warto więc zarezerwować sobie możliwość stworzenia wartościowej aplikacji i zgarnięcia atrakcyjnych nagród.

Patronat nad konkursem Let’s code objęli: Tygodnik „Computerworld”, Magazyn Programista, Magazyn Studentów Semestr, geekclub.pl, Polibuda.info, Radio Kampus, Radio Lublin, Radio Centrum, „Gazeta Wyborcza” w Lublinie, „Kurier Lubelski”,  Lubelska Wyżyna IT,  epoznan.pl, Java User Group Poznań, Crossweb.pl, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Radio Gdańsk, my3miasto.pl, TVP Łódź, Młodzi w Łodzi, Women in technology, Magazyn What’s up.

Źródło: SII

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.