BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

Baza wiedzyVisual Studio eksportowanie i importowanie breakpointów

26-11-2013 06:00 | Maciej Grabek
Praca w zespole nad jednym projektem niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest sprawne naprawianie wykrytych w kodzie nieprawidłowości.

Te niestety zdarzają się nawet mimo przeprowadzania wielu testów na naszym oprogramowaniu. Wielokrotnie zdarza się również, że debugując nasz kod nie jesteśmy pewni co jest nie tak. Mówiąc kolokwialnie - wiemy, że jest błąd, ale nie wiemy gdzie.

W takich sytuacjach warto porozmawiać z innymi członkami zespołu, pokazać im, w którym momencie jesteśmy oraz do jakich wniosków doszliśmy. O ile jest to dość łatwe w przypadku zespołu znajdującego się w jednym miejscu, w jednym biurze, o tyle jest to bardzo utrudnione gdy pracujemy w rozproszonym zespole, lub co ciekawsze w globalnie rozproszonym zespole w różnych lokalizacjach i strefach czasowych. W tym celu warto skorzystać z kolejnej funkcjonalności jaką daje Visual Studio, a jest nią możliwość eksportowania i importowania breakpointów. Sprawdźmy zatem jak to działa. Najpierw dodajmy w kodzie testowy breakpoint. Dodatkowo możemy dodać do niego opis wybierając z menu kontekstowego opcję Edit Labels lub używając skrótu "Alt + F9, L".

Teraz możemy śmiało przejść do wyeksportowania breakpointów używając przyciski  lub opcji w menu kontekstowym pozwalającej wyeksportować zaznaczone beakpointy. Tak utworzony plik XML możemy teraz łatwo wysłać do innej osoby pracującej nad projektem, a ta z kolei może go zaimportować do swojego środowiska przy pomocy przycisku 

Nie ma w tym momencie znaczenia sama struktura pliku, w którym zapisane są nasze breakpointy, ale dla osób ciekawskich załączam jeden z takich plików do niniejszego artykułu.

Należy również pamiętać, że opisywane opcje nie są dostępne w wersji Express.

Komentarze 0

pkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.