BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Witam,Dziś uruchomiliśmy portal dla wszystkich "maniaków" technologii .NET.http://dotnetomaniak.pl to portal agregacyjny podobny do http://dotnetkicks.com orazhttp://dotnetshoutout.com (bliżej nam do tego, bo wykorzystujemy ich silnik - KiGG).Strona kierowana jest do polskiej społeczności .NET. Chcemy w jednym miejscu, zebraćlinki do ciekawych artykułów polskich użytkowników technologii .NETMamy fazę "beta" więc wszelkie uwagi, krytyki, pochwały można słać. Jeśli gdzieś tłumaczenie kulejelub grafika jest nie taka jak powinna, proszę o informację.Zachęcam do rejestracji i budowania społeczności .NET a gdyby ktoś był zainteresowany pomocąw rozwoju strony (jest trochę do zrobienia) również zachęcam do kontaktu.Pozdrawiam,Paweł

Jakub Gutkowski Redaktor
Jakub Gutkowski
1270 pkt.
Senior
MVP

0

Ja mam tylko takie pytania - czym chcecie zachecic uzytkownik do korzystania z tego portalu? bedziecie ograniczac linki tylko do polskich? pobierac feedy z innych tego typu portali? Gutek (Pisze z Chrome, brak enterow)

--------------------------------------
blog.gutek.pl
.NET Blogs PL

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Tak, chcemy ograniczać teksty do języka polskiego (zastanawiam się co robić z anglojęzycznymi tekstami pisanymi przez polskich .netowców :-)). Feedów raczej nie przewidujemy pobierać, a co do zachęcania to mam nadzieję, że jedno miejsce, w którym będą zebrane ciekawe artykuły samo będzie nas przyciągać.

--------------------------------------------
Jeśli pomogłem, kliknij "Pomógł mi".
dotnetomaniak.pl - Artykuły o .NET

Jakub Gutkowski Redaktor
Jakub Gutkowski
1270 pkt.
Senior
MVP

0

Wlasnie chodzilo mi o to jedno miejsce bo gdyby sie to niczym nie wyroznialo od zreszta podanych przez Ciebie sites to by nie bylo sensu wchodzic na trzy codzien. Jezeli bedzie to glownie teksty pisane przez polakow to super! bardzo dobra promocja i brawo za pomysl. Gutek

blog.gutek.pl
.NET Blogs PL

Maciej Aniserowicz Ekspert CG
Maciej Aniserowicz
1155 pkt.
Senior
MVP

0

Na pytanie "pisać na CG czy prywatnie na maila?" odpowiedziałem sobie "chyba bardziej konstruktywna będzie publiczna dyskusja na CG".
O celowości powstawania polskiej wersji takiego portalu nic nie mogę napisać, bo nie mam jeszcze zdania. Będę myślał i sobie wyrobię:). Tak czy siak każda "nieobowiązkowa" inicjatywa jest pozytywna.
Z kolei tekst "Razem zbudujmy silną społeczność .NET w Polsce" brzmi... trochę znajomo. W ITCore pojawiło się coś podobnego i zostało (chyba w sumie słusznie) skrytykowane: społeczność .net już jest, nie trzeba jej budować na kolejnym portalu. Ale mam nadzieję że temat się rozwinie i więcej osób się wypowie.
Na razie kilka kwestii technicznych po minucie obcowania ze stroną:
1) nawigacja dziwnie działa w Operze - "wstecz" odświeża stronę zamiast wrócić w oczekiwane miejsce
2) w IE7 nie pojawiają się "trójkąciki" w menu
3) w IE7 rozjechany jest box Search (nie mieści się w menu?)
4) cache... z tego co widzę liczba "kliknięć" w link czy też czas "ostatniej wizyty" użytkownika wyliczane są na bieżąco, czy to wam nie zarżnie maszyny przy normalnym ruchu? tak tylko pytam, bo np. w community server domyslnie sporo podobnych rzeczy jest cachowanych, więc może warto o tym pomyślec
5) jak dla mnie grafika zbyt przypomina aktualną wersję CG, co może na starcie zaszufladkować portal jako "studencki"... ale na tym to się kompletnie nie znam:)

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Hej,Jasne, że publiczna krytyka lepsza :). Co do ITCore i hasła to może masz rację (nie brałem w tym udziału, więc nie wiem do końca jak było). Społeczność jest, ale czasem wydaje mi się jakaś taka bardzo niemrawa :) i chcę ją rozruszać a dodatkowo mieć jedno miejsce gdzie mogę zerkać po ciekawe polskie artykuły odnośnie .NET. Jednak jak ktoś ma pomysł na ciekawą treść zamiast tego tekstu chętnie skorzystam z rady a i sam nad czymś pomyślę.Co do uwag:1) Opery nie mam i powiem szczerze nawet nie sprawdziłem jak działa i cieszę się, że w ogóle działa :)2) wiem i nie wiem jak je pokazać - jakoś dziwnie mi IE 7 interpretuje pozycjonowanie background'u (pracuję nad tym, ale z drugiej strony nie jest to jakiś super ważny 'ficzer')3) możesz podesłać rzut? u mnie na IE wygląda oki, ale może to moja duża rozdzielczość...4) nie wiem...jak będzie zarzynać to pomyślimy :) na razie to projekt nie ma własnego hostingu5) eee chyba tylko w kolorze niebieskim są podobne a co do szuflatkowania to nie wiem jak Jakub, który jest także w to zamieszany, ale ja studentem już jakiś czas nie jestem :)Dzięki za uwagi i pozdrawiam.

Maciej Aniserowicz
1155 pkt.
Senior
MVP

0

1) dlaczego wszyscy ignorują Operę? :)
3) faktycznie, jak przerzuciłem na 24" monitor (standardowo ogladam na 19") to sie poprawilo; zrzut wyslalem na maila, bo moim zdaniem tak czy siak strona nie powinna wymagac rozdz wyzszej niz 1280x1024
4) w sumie cofam ten punkt, bo kilka minut po wyslaniu posta dotarlo do zakutego łba że wyswietlanie takich info 'live' wcale nie musi oznaczac braku cache:)
5) o tym kiedys byla tu dyskusja, ale wiecej juz nic na ten temat nie pisze bo tak jak wspominalem - nie znam sie i dla mnie jest to w sumie bez znaczenia

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

1) Nie ignorują tylko o niej zapominają :) postaram się zdobyć możliwość popatrzenia na stronę pod Operą :)3) Dzięki za zrzut będę nad tym pracował.4) Nie no pisz - wszelkie uwagi mile widziane :-)

Jakub Gutkowski Redaktor
Jakub Gutkowski
1270 pkt.
Senior
MVP

0

Hejka,To ja mam uwage. Tak jak pomysl tego portalu jest fajny, tak propomowanie swoich wlasnych tekstow - w sensie sam swoj tekst dodajesz, moim zdaniem mija sie z celem.Mozna to zrobic raz, dwa by ludzie wiedzieli o takim blogu, ale robienie tego 5-6 razy dla wiekszosci swoich tekstow to juz przesada - chodz widze ze na zagranicznych ludzie robia to samo. Poprostu zamiast dobrych i ciekawych wpisow robi sie niezly mis-masz.Da sie to jakos ograniczyc?lub wprowadzic moderacje?no i tak jak pisal gdzies Procent - zakop, albo "nie promuj" tez by sie przydala taka opcjaGutek

blog.gutek.pl
.NET Blogs PL

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Hej,Zgadzam się z tobą. Dodawanie własnych wpisów uważam, za niezbyt dobrą rzecz i nie powinno się tego robić (dlatego np. nie dodaję żadnego swojego wpisu). Jednak na razie nie widzę jakiegoś sensownego rozwiązania takiego problemu. Moderacja mogłaby być, tylko na jakiej zasadzie? Samo dodanie własnego artykułu nie jest niczym sprzecznym z ideą strony, która ma na celu pokazywać wpisy o .NET. Myślę, że mógłbym  po prostu pisać do takich użytkowników przedstawiając ideę strony, ale sądzę, że reakcja będzie na zasadzie - 'albo pozwalasz umieszczać moje własne artykuły, albo sobie idę'.Co do 'Nie promuj' to mam rozumieć, że chcielibyście aby co poniektóre artykuły miały ujemne wartości? Wg. mnie problemu by nie było, gdyby więcej osób aktywnie klikała przycisk 'Promuj' jeśli artykuł rzeczywiście na to zasługuje. Obecnie, mimo że, jakiś artykuł jest dobry ma on. np. tylko 1 punkt i jest przesłaniany przez inne średniej jakości artykuły. Mam jednak temat do przemyśleń.Pozdrawiam,Paweł

Aleksander Polak VIP
Aleksander Polak
2207 pkt.
Guru
apl

0

Wydaje mi się, że problem leży gdzie indziej. Tak jak piszesz, dodawanie własnych tekstów nie jest sprzeczne z ideą serwisu (aczkolwiek wątpliwe patrząc z kilku innych perspektyw). O tym, czy takie teksty trafią na stronę główną, powinna decydować społeczność, wykopując je lub nie. Kłopot w tym, że – przynajmniej na pierwszy rzut oka, gdyż nie odwiedzam portalu – aktualnie wystarczy jeden wykop (który wcześniej czy później się znajdzie), by artykuł dostał się na stronę główną. Cykl życia artykułu dodanego do portalu powinien jednak zaczynać się w poczekalni, gdzie tekst musiałby zapracować na trochę więcej wykopów (albo jeszcze lepiej „punktów”, tj. wykopów ważonych rangą wykopujących użytkowników – nie wiem, czy wasz system uwzględnia coś takiego) niż obecnie, by dostać się na stronę główną. To wyrobiłoby w użytkownikach nawyk wykopywania. W tej chwili po prostu nie widzą oni powodu, by wykopywać cokolwiek, skoro praktycznie każdy tekst trafia na stronę główną, a potem społeczność nie ma już na nic wpływu. Może potrzeba zajrzenia na strony portalu od czasu do czasu ożywiłaby również dyskusje w komentarzach?

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Trafne spostrzeżenia jak na kogoś kto nie odwiedza portalu (a tak w sumie czemu? :) ). Jest dokładnie tak jak piszesz. Artykuł leży 5h w poczekalni i już tam użytkownicy powinni się nim zainteresować. Nie zgodzę się jednak, że po tym jak artykuł trafi na stronę główną to społeczność nie ma już nic do roboty. Przy każdej publikacji punkty artykułu są przeliczane od początku i może się zdarzyć, że jakiś artykuł wskoczy na stronę główną a jakiś, który tam był nie.Myślę, że opcję z ważoną punktacją w zależności od użytkownika to coś co można rozważyć i ew. dodać - jak tylko znajdę chwilę to pomyślę nad implementacją tego.

Aleksander Polak VIP
Aleksander Polak
2207 pkt.
Guru
apl

0

Nie odwiedzam portalu, gdyż nie trafia do mnie cała jego otoczka. Wszystko, co napiszę poniżej, ujmij proszę w nawias „moim zdaniem”.Po pierwsze: nazwa. Po prostu nie przypadła mi do gustu, jest długa, nieczytelna, przekombinowana i stawia mnie przed kilkoma dylematami, gdy próbuję ją zapisać (Czy używać kropki na początku? Czy dodawać myślniki wokół „o”? Używać tylko małych liter, czy mieszanych?).Po drugie: nomenklatura. Dodawane do serwisu „artykuły” uzyskują status „nadchodzących”, a następnie są „promowane” przez użytkowników, otrzymując od nich „.netomaniaki”. Przedstawionemu nazewnictwu brakuje jednolitości, poszczególne pojęcia są jakby z innej bajki, przez co ciężko się do nich przywiązać. Przy okazji warto dodać, że termin „artykuł” nienajlepiej nadaje się do opisywania treści dodawanych do serwisu, gdzie obok tekstów są publikowane również materiały audio lub wideo. Dla kontrastu zobaczmy, jak to wygląda na wykop.pl: użytkownicy dodają do „wykopaliska” własne „znaleziska”, które następnie są „wykopywane” lub „zakopywane”, za co przyznawane są odpowiednio „wykopy” i „zakopy”. Używane słownictwo jest spójne, niewymuszone i ma swój urok. Po trzecie: promowane treści. Jak pisałem we wcześniejszym poście, cokolwiek zostanie dodane do serwisu, prędzej czy później trafi na stronę główną. Tym samym szczytną ideę promowania szczególnie wartościowych treści w języku polskim można odłożyć na półkę, promowane jest po prostu wszystko. Skutecznie wykorzystują to niektórzy autorzy blogów, przykładowo patrzę właśnie na stronę główną witryny (557 KB, .jpg) i widzę:

20 artykułów,
z czego 13 w kategorii „Podstawy”,
9 dodanych przez samych autorów,
wśród nich 4 ogólnoinformatyczne, a więc niezgodne ściśle z tematyką serwisu.
Z tego wynika, że 45% wpisów na stronie głównej zostało dodanych w celu autopromocji. Cel jak widać udało się osiągnąć, mimo że połowa z tych tekstów w ogóle nie powinna się tam znaleźć, gdyż nie ma większego związku z .NET. Tu odsyłam do wypowiedzi Gutka, który ujął tę sytuację w poetyckich słowach.Po czwarte: grafika i układ strony. Styl witryny jest jednak trochę zbyt eklektyczny jak na mój gust: rozpikselowany tekst, połyskujący pasek menu, gradientowe przyciski, prześwitujące zrzuty ekranu z kodem, kilka różnych fontów w logo, wavatary, ten dziwny nawias klamrowy czy co to jest obok liczby „.netomaniaków”... Za dużo tego naraz. Nie podoba mi się też pomysł z mnóstwem różnych informacji pod każdym wpisem. Na stronie głównej powinny być wyświetlane tylko najważniejsze rzeczy. Nawigowanie po stronie utrudnia nieoszczędne gospodarowanie przestrzenią ekranową. Przykładowo przy rozdzielczości 1280x800 na jednym ekranie mieszczą się zaledwie trzy wpisy. Na wykop.pl czy digg.com na tej samej przestrzeni wyświetlanych jest dwa razy tyle elementów. Ogólnie, jak na początku wspomniał Procent, pierwsze wrażenie po wejściu na stronę jest niestety takie, że jest to witryna studencka. Brakuje spójności, przejrzystości, wyważenia.Te rzeczy przeszkadzają mi chyba najbardziej. Postaram się jutro (niestety dziś już padam ze zmęczenia) jeszcze troszkę rozwinąć temat, m.in. podsumować to, co napisałem powyżej i dodrzucić od siebie kilka sugestii. Dobranoc.

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Dzięki za opinię. A zatem mój kontratak: :)Nazwa - kwestia gustu. Co do problemów z zapisaniem to chyba trochę przesadzasz, bo przecież chyba istnieje jeszcze coś takiego jak bookmarki i zapisywać jej nigdzie nie musisz (chyba, że masz na myśli np. tekst na stronie). Co do kropki to chyba raczej od razu wiadomo, że taka kombinacja nie działałaby bo jak to sobie wyobrażasz? http://.netomaniak.pl ?? Co do kresek to śmiało możesz ich używać. Domena http://dotnet-o-maniak.pl/ też jest zarejestrowana.Z nazwenictwem miałem problemy i wyszło takie jakie jest. Artykuł, promuj, degraduj może nie jest najlepsze, ale taki mamy nasz ukochany język :). Wszelkie propozycje mile widziane. Jednak jak na razie nikt nie wymyślił nic lepszego (a co gorsza nikt nawet nie pisał, że mu przeszkadza). A teraz problem wpisów. I tu was nie mogę zrozumieć...wszyscy mają problem z tym, że ludzie dodają swoje wpisy, ale mało kto szuka i dodaje z własnej chęci cudze...dodatkowo mało kto promuje te dobre. Ja staram się to robić, ale nie będę zakładał 5 kont dla siebie samego tylko po to, aby mieć wiecej możliwości głosów i aby sterować. Chcemy, aby proceder dodawania własnych artykułów został ukrucony to zróbmy to sami. Poza tym czasem dodanie własnego artykułu/wpisu jest dobre...ja dzięki temu dowiedziałem się o kilku ciekawych rzeczach.Co do gospodarki stroną, to może rzeczywiście warto byłoby zwiększyć ilość wpisów, które są wyświetlane. Spróbuję coś wymyśleć w tej kwestii. Co do tych informacji pod wpisem to może również trzeba ich trochę odchudzić. Tylko widzisz, ponownie nikt tego nie zgłasza. A ty także napisałeś to dopiero po moim pytaniu. Skąd mam wiedzieć, że ludziom takie rzeczy nie pasują jeśli nikt tego nie pisze? (ok...zastrzeżenie do zbyt 'elektycznej' grafiki zgłosiła 1 osoba). Co do tego, że artykuły są w kategorii 'Podstawy' to też nie bardzo rozumiem czy to zarzut czy nie? Mam rozumieć, że podstawy cię nie interesują? Czasem po prostu brakuje dobrej kategorii, dlatego artykuły się tam znajduję. Poza tym to jest bardzo rozległy temat i kategorię 'Podstawy' bym bardziej rozumiał jako cały Framework. Gdyby, ktoś napisał ciekawy wpis odnośnie zaawansowanego reflection to pewnie też by w tej kategorii wylądował.I na koniec proszę wyjaśnijcie mi co rozumiecie pod tym zwrotem 'studencki portal' bo dla mnie takie określenie bardziej pasuje do CG (brałem udział jak byłem studentem i z tego co wiem większość biorąca udział w tworzeniu to też studenci). Jeśli pod tym zwrotem rozumiecie - brak wielkiego finansowania to się zgadzam. Nie przeznaczam na to żadnej gigantycznej kasy tylko swój czas po godzinach (którego i tak mało). A studentem już dawno (no może nie tak dawno) nie jestem. Tak czy tak dzięki za opinię i mam nadzieję jeszcze kiedyś zawitasz na stronie.Pozdrawiam,Paweł

Aleksander Polak VIP
Aleksander Polak
2207 pkt.
Guru
apl

0

„Nazwa - kwestia gustu.”Dokładnie to miałem na myśli pisząc, żebyś traktował wszystko, co napiszę jako moją osobistą opinię. Mi właśnie do gustu nie przypadła.„Co do problemów z zapisaniem to chyba trochę przesadzasz, bo przecież chyba istnieje jeszcze coś takiego jak bookmarki i zapisywać jej nigdzie nie musisz (chyba, że masz na myśli np. tekst na stronie). Co do kropki to chyba raczej od razu wiadomo, że taka kombinacja nie działałaby bo jak to sobie wyobrażasz? http://.netomaniak.pl ?? Co do kresek to śmiało możesz ich używać. Domena http://dotnet-o-maniak.pl/ też jest zarejestrowana.”Nie mówię o domenie/adresie, lecz o nazwie, przykładowo gdybym w jakiejś internetowej dyskusji chciał napisać kiedyś coś w stylu „warto wrzucić ten tekst na [.netomaniaka|dotnetomaniaka|DotNetoManiaka|dotnet-o-maniaka|DotNet-o-Maniaka|.NET-o-maniaka].”. Zauważ, że w moich poprzednich wypowiedziach w tym wątku piszę o „stronie” lub „witrynie”, a nigdy nie nazywam jej po imieniu. Jakoś żadna z wymienionych form mi nie podchodzi. Myślę, że ostatecznie zdecyduję się na „.netomaniak”, bo tak jest najkrócej i bez przesadnego kombinowania.„Z nazwenictwem miałem problemy i wyszło takie jakie jest. Artykuł, promuj, degraduj może nie jest najlepsze, ale taki mamy nasz ukochany język :). Wszelkie propozycje mile widziane. Jednak jak na razie nikt nie wymyślił nic lepszego (a co gorsza nikt nawet nie pisał, że mu przeszkadza).”Może zamiast „promuj” proste „głosuj” (zamiast „.netomaniaków” byłyby wówczas zliczane „głosy”)? Można to ewentualnie rozdzielić na głosy za/na tak i głosy przeciw/na nie. Zamiast „artykuły” – może „linki” lub „propozycje”?„A teraz problem wpisów. I tu was nie mogę zrozumieć...wszyscy mają problem z tym, że ludzie dodają swoje wpisy, ale mało kto szuka i dodaje z własnej chęci cudze...”Cierpliwości, witryna jest online dopiero od miesiąca i ma na razie zaledwie 70 użytkowników. Poza tym tych treści w języku polskim nie ma aż tak dużo... ale to się może zmienić m.in. właśnie dzięki .netmaniakowi.„dodatkowo mało kto promuje te dobre”.Trudno się dziwić, skoro promowanie wpływa co najwyżej na zmianę liczby wyświetlanej obok wpisu. Do tego, by wpis dostał się na stronę główną, potrzebny jest zaledwie jeden głos, który na chwilę obecną udało się zdobyć wszystkim dodanym do serwisu artykułom. Trzeba podnieść limit (min. 4 głosy?) i zachęcić użytkowników do przeglądania i promowania jeszcze nieopublikowanych artykułów. Na stronie głównej powinny się pojawiać tylko wybrane artykuły.„Poza tym czasem dodanie własnego artykułu/wpisu jest dobre...ja dzięki temu dowiedziałem się o kilku ciekawych rzeczach.”Amen. Dlatego nie należy tego ani piętnować, ani zabraniać (i tak byłoby to do obejścia – założenie osobnego konta, dodawanie linków przez znajomych itp.). Polecam zresztą dający do myślenia wpis na blogu Matta Bersetha.„Co do tych informacji pod wpisem to może również trzeba ich trochę odchudzić.”Na stronie głównej powinno być ich mniej, na stronie z komentarzami może być komplet. Mnie najbardziej interesują (w tej kolejności):

tytuł i link do artykułu,
liczba i link do komentarzy,
data opublikowania,
źródło,
autor,
liczba odsłon.
Dokładnie te informacje są wyświetlane na stronach głównych digga i wykopu. czy też na liście najnowszych wpisów na zine.net.pl.„Tylko widzisz, ponownie nikt tego nie zgłasza.”Weź poprawkę na to, że są to moje zastrzeżenia, z którymi inni mogą się nie zgadzać.„A ty także napisałeś to dopiero po moim pytaniu.”Bo serwis mnie do siebie nie przyciągnął, z powodów, które wymieniłem w poprzednim poście. Dopiero po Twoim pytaniu zacząłem się zastanawiać, co dokładnie nie podoba mi się w serwisie – poza nazwą, która nie podoba mi się od samego początku, ale tego się już nie zmieni – i dzięki temu mogłem sformułować jakiś konkretn

tomaszs2
tomaszs2
751 pkt.
Senior

0

Akurat przez przypadek tutaj trafiłem bo nie zaglądam od jakiegoś czasu na CG. A tu taki ciekawy temat na temat Dotnetomaniaka.Wybaczcie że nie cytuję, ale po prostu tu jest tyle poglądów że ten wpis by musiał być wielokrotnie dłuższy. Więc napiszę co myślę na główne tematy.1. Umieszczanie treści przez autorówNie widzę w tym nic złego. Jeżeli ktoś pisze ciekawe wpisy to jest jego prawem, żeby promował to co robi. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej pojawi się aktywnych poszukiwaczy ciekawości. Na razie jednak autorzy sami dodają i nie ma w tym nic dziwnego, każdy agregator zaczyna tak i trwa to naturalnie do osiągnięcia masy krytycznej. Tak samo było na wykopie zresztą też. Na dotnetkicks to samo, na digg też. Dlaczego tu by miało być inaczej?Warto pamiętać że dodanie czegoś do serwisu jest TYLKO propozycją. Ostatecznie to użytkownicy decydują co jest wartościowe a co nie. Nie bądźmy tacy wstydliwi!Moderacja na takim serwisie to rozumiem jako wywalanie spamu totalnego. Według mnie jeżeli serwis to albo O technologii Microsoft .NET albo DLA społeczności programistów używających .NET. Jeżeli O, to wiadomo, moderacja, wywalanie i pełna kontrola odgórna, jeżeli DLA to warto by było oddać jednak władzę w ręce ludzi dla których poniekąd powstał serwis.2. Próg trafiania na główną.On powinien być oczywiście dobierany delikatnie tak, aby z jednej strony odzwierciedlał ilu userów ma strona i ile średnio wpisów powinno trafiać na główną dziennie/ na godzinę. Czyli jaka ma być rotacja.3. OfftopOgraniczanie tematyki do samego .NET (spłycenie do samej technologii) będzie według mnie samobójstwem dla strony. Dlatego, że wszystkie tematy około programistyczne stają się atraktorem dla czytelników. Jeżeli chodzi o stricte techniczne wpisy to mamy niszowy Zine.net.4. Treść w języku polskimTo jest wręcz oczywiste. Polski serwis, polskie teksty. Autorzy piszący po angielsku? Z tego co wiem to i im przydałaby się autopromocja. Ten serwis może być dla nich sygnałem - słuchajcie, piszcie po polsku bo już jest serwis z którego ktokolwiek dowie się o tym o czym piszecie! Czyli zostałbym przy tym , żeby teksty były tylko w języku polskim. Tak się buduje społeczność.5.  ...Ale to już na PW

Powinieneś zacząć mnie śledzić kliknij tutaj

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Hej,Moja krótka odpowiedź:"Nie widzę w tym nic złego.
Jeżeli ktoś pisze ciekawe wpisy to jest jego prawem, żeby promował to
co robi. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej pojawi się aktywnych
poszukiwaczy ciekawości. Na razie jednak autorzy sami dodają i nie ma w
tym nic dziwnego, każdy agregator zaczyna tak i trwa to naturalnie do
osiągnięcia masy krytycznej. Tak samo było na wykopie zresztą też. Na
dotnetkicks to samo, na digg też. Dlaczego tu by miało być inaczej?"Z dodawaniem własnych wpisów jest jeszcze jedne problem, autor wie kiedy dany wpis dodaje i ma przewagę nad tymi wyszukującymi w dodaniu go do dotnetomaniaka, jeśli np. autor poczekałbym np. kilka dni to dałby szansę tym poszukującym. Inaczej to ten który szuka od razu jest na straconej pozycji."Moderacja na takim serwisie
to rozumiem jako wywalanie spamu totalnego. Według mnie jeżeli serwis
to albo O technologii Microsoft .NET albo DLA społeczności programistów
używających .NET. Jeżeli O, to wiadomo, moderacja, wywalanie i pełna
kontrola odgórna, jeżeli DLA to warto by było oddać jednak władzę w
ręce ludzi dla których poniekąd powstał serwis."W zamyśle to miał być serwis dla .NET i tematy pokrewne też mają tam miejsce. Jeśli znajdzie się choćby luźne powiązanie z .NET i/lub programowaniem. Nie będę autorytatywnie kasował wpisów jeśli nie dostanę sygnału, że to Spam. Z drugiej strony jeśli mam info od jednej osoby, że uznaje dany artykuł za spam a wpis ma już 7 głosów no to wygląda na to, że jednak ludziom się podoba i chcą aby tam był."On powinien być oczywiście
dobierany delikatnie tak, aby z jednej strony odzwierciedlał ilu userów
ma strona i ile średnio wpisów powinno trafiać na główną dziennie/ na
godzinę. Czyli jaka ma być rotacja."Problem z główną jest taki, że jak na razie mało artykułów dobrze ocenionych jest. Jest już jedna 7 (nota bene temat około tematyczny :P) i teraz już nie tak łatwo będzie nowym wpisom dostać się na górę."Ograniczanie tematyki do
samego .NET (spłycenie do samej technologii) będzie według mnie
samobójstwem dla strony. Dlatego, że wszystkie tematy około
programistyczne stają się atraktorem dla czytelników. Jeżeli chodzi o
stricte techniczne wpisy to mamy niszowy Zine.net."Ma być głównie .NET i tego się trzymajmy, ale tak jak pisałem wcześniej jeśli nawet temat będzie luźno powiązany z .NET to niech tam zostanie. I nie nazwałbym tego spłyceniem... .NET to kawał technologii :)"To jest wręcz oczywiste.
Polski serwis, polskie teksty. Autorzy piszący po angielsku? Z tego co
wiem to i im przydałaby się autopromocja. Ten serwis może być dla nich
sygnałem - słuchajcie, piszcie po polsku bo już jest serwis z którego
ktokolwiek dowie się o tym o czym piszecie! Czyli zostałbym przy tym ,
żeby teksty były tylko w języku polskim. Tak się buduje społeczność."To moje takie ciche marzenie. Niestety część osób pisze po angielsku z racji promowania się na zachodzie :), ale może się uda.5.  ...Ale to już na PWDzięki.Pozdrawiam,Paweł

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Jakby ktoś był zainteresowany to trochę jeszcze napisałem na swoim blogu: http://pawlos.blogspot.com/2009/03/dotnetomaniakpl-dyskusja.html - zachęcam do komentowania, każdy komentarz jest dla mnie istotny.Pozdrawiam.

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Uff...długa wypowiedź :)Tak więc po kolei - mam nadzieję, że nic nie pominę."Nie mówię o domenie/adresie,
lecz o nazwie, przykładowo gdybym w jakiejś internetowej dyskusji
chciał napisać kiedyś coś w stylu „warto wrzucić ten tekst na
[.netomaniaka|dotnetomaniaka|DotNetoManiaka|dotnet-o-maniaka|DotNet-o-Maniaka|.NET-o-maniaka].”.
Zauważ, że w moich poprzednich wypowiedziach w tym wątku piszę o
„stronie” lub „witrynie”, a nigdy nie nazywam jej po imieniu. Jakoś
żadna z wymienionych form mi nie podchodzi. Myślę, że ostatecznie
zdecyduję się na „.netomaniak”, bo tak jest najkrócej i bez przesadnego
kombinowania."Co do nazwy to nie mam nic przeciwko, abyś użył sobie dowolnej z tych nazw, jak długo będzie linkować do strony to nie mam nic przeciwko czy będziesz ją nazywał dotnet-o-maniak, DotNetOManiak czy jeszcze inaczej. Ja preferuję po prostu dotnetomaniak."Może zamiast „promuj” proste
„głosuj” (zamiast „.netomaniaków” byłyby wówczas zliczane „głosy”)?
Można to ewentualnie rozdzielić na głosy za/na tak i głosy przeciw/na
nie. Zamiast „artykuły” – może „linki” lub „propozycje”?"Co do słówka 'głosy'  to muszę się nad tym zastanowić, niestety obecnie w projekcie sam uczestniczę więc muszę raczej wszystko dokładnie sam analizować :). Co do głosowania na 'nie' to raczej zrezygnuję z tego, wydaje się, że ludzie zniechęcaliby się szybko, gdyby dodawane przez nich artykuły dostawały dużo głosów negatywnych. Mniej 'bolesne' jest gdy po prostu nikt nie promuje."Cierpliwości, witryna jest
online dopiero od miesiąca i ma na razie zaledwie 70 użytkowników. Poza
tym tych treści w języku polskim nie ma aż tak dużo... ale to się może
zmienić m.in. właśnie dzięki .netmaniakowi."Co do mojej cierpliwości to ją mam, tylko po prostu każdy narzeka na tę samą rzecz, ale jak coś już trzeba w tym kierunku zrobić to zostaję sam na placu boju :) (no prawie sam :) )."Trudno się dziwić, skoro
promowanie wpływa co najwyżej na zmianę liczby wyświetlanej obok wpisu.
Do tego, by wpis dostał się na stronę główną, potrzebny jest zaledwie
jeden głos, który na chwilę obecną udało się zdobyć wszystkim dodanym do serwisu artykułom.
Trzeba podnieść limit (min. 4 głosy?) i zachęcić użytkowników do
przeglądania i promowania jeszcze nieopublikowanych artykułów. Na
stronie głównej powinny się pojawiać tylko wybrane artykuły."Nie do końca masz tutaj rację. Punkty są ważne, ale przy publikacji artykułów (artykuły mają przeliczaną pozycją za każdym razem jak jest publikowany nowy). Na tej podstawie są wyliczane miejsca w TOP20. Masz rację jak na razie wystarczy 1 głos, ale już na niedługo. Ostatnio dodany wpis z 1 głosem znalazł się dopiero na 9 pozycji, tak więc takie wpisy z 1 głosem będę coraz niżej lądować. I dobrze..."Na stronie głównej powinno
być ich mniej, na stronie z komentarzami może być komplet. Mnie
najbardziej interesują (w tej kolejności): <ciach>"Nad odchudzaniem pracuję. Tu zgadzam się w 100%. Na razie jakieś niepotrzebne marginesy powywalałem i trochę zmniejszyłem czcionkę. Myślę, że przez weekend wprowadzę też resztę zmian (może nie wszystkie)."Bo serwis mnie do siebie nie
przyciągnął, z powodów, które wymieniłem w poprzednim poście.
Dopiero po Twoim pytaniu zacząłem się zastanawiać, co dokładnie nie
podoba mi się w serwisie – poza nazwą, która nie podoba mi się od
samego początku, ale tego się już nie zmieni – i dzięki temu mogłem
sformułować jakiś konkretny feedback."Za feedback dziękuję a i mam nadzięję, że może pomimo nazwy będziesz aktywnie wspierał stronę :P„Podstawy” to ostatnia
kategoria, w której spodziewałbym się znaleźć wpis na ten temat. Może:
„Inne”? (Chociaż obawiam się, że użytkownicy wrzucaliby tam co
popadnie.)No właśnie taka obawa istnieje, ale powiem szczerze wolę, aby ludzie dodawa

Aleksander Polak VIP
Aleksander Polak
2207 pkt.
Guru
apl

0

„Co do słówka 'głosy'  to muszę się nad tym zastanowić, niestety obecnie w projekcie sam uczestniczę więc muszę raczej wszystko dokładnie sam analizować :).”Myślę, że od momentu, w którym witryna zyskała sympatyków, nie uczestniczysz już w projekcie sam. Warto poznać ich zdanie na temat propozycji zmian. Zauważ, że prośba o opinie odnośnie konkretnego tematu może przynieść o wiele lepsze rezultaty, niż apel „wszelkie uwagi, krytyki, pochwały można słać”. Zobacz, ile udało Ci się wycisnąć ze mnie, zadając mi jedno proste, ale za to konkretne pytanie :). Na pewno znajdzie się kilka osób, które mają pomysły na usprawnienie serwisu i są gotowe się nimi podzielić, po prostu trzeba odpowiednio nimi pokierować.Myślę, że mógłbyś wykorzystać swój blog jako miejsce publicznej dyskusji na temat zmian w serwisie. Ja osobiście proponowałbym to zrobić zgodnie ze sztuką: zebrać pomysły i rozterki w jednym poście, a potem... dodać go do .netmaniaka, naturalnie. Ewentualnie można wypromować w serwisie wątek, który właśnie czytasz.„Co do głosowania na 'nie' to raczej zrezygnuję z tego, wydaje się, że ludzie zniechęcaliby się szybko, gdyby dodawane przez nich artykuły dostawały dużo głosów negatywnych. Mniej 'bolesne' jest gdy po prostu nikt nie promuje.”Mi również nie wydaje się, by na obecnym etapie opcja ta była jakoś szczególnie potrzebna. Przydałaby się natomiast opcja oznaczania wybranych wpisów jako spam.„Co do mojej cierpliwości to ją mam, tylko po prostu każdy narzeka na tę samą rzecz, ale jak coś już trzeba w tym kierunku zrobić to zostaję sam na placu boju (...).”Obawiam się, że do tego będziesz się musiał niestety przyzwyczaić jako głowa całego przedsięwzięcia.„Nie do końca masz tutaj rację. Punkty są ważne, ale przy publikacji artykułów (artykuły mają przeliczaną pozycją za każdym razem jak jest publikowany nowy). Na tej podstawie są wyliczane miejsca w TOP20. Masz rację jak na razie wystarczy 1 głos, ale już na niedługo. Ostatnio dodany wpis z 1 głosem znalazł się dopiero na 9 pozycji, tak więc takie wpisy z 1 głosem będę coraz niżej lądować. I dobrze...”Tutaj mogę się akurat mylić na całej linii, gdyż nie mam pojęcia, jak działa system rankingowy serwisu. Taki a nie inny obraz wynika z moich obserwacji, a wnioskuję na podstawie tego, jak wyglądają systemy promocji treści innych witryn. Skoro już jesteśmy przy tym temacie, mogę polecić artykuł http://www.seomoz.org/blog/reddit-stumbleupon-delicious-and-hacker-news-algorithms-exposed, gdzie omówione są algorytmy rankingowe kilku znanych serwisów.„Ja czuję się profesjonalistą (choć nie wiem jak definiujesz takiego :)) a w cale mi nie przeszkadza, że jakby ktoś nazwał mnie dotnetomaniakiem, bo w sumie nim jestem.”Przez profesjonalnego programistę rozumiem w tym miejscu osobę, która już zakończyła (albo kończy) studia i podjęła pracę zawodową. Twoje stanowisko doskonale rozumiem, zresztą wystarczy spojrzeć na listę najaktywniejszych użytkowników, żeby znaleźć na niej kilka znanych twarzy. Z moich obserwacji wynika jednak, że osoby po 25 roku życia preferują raczej serwisy o bardziej stonowanej, mniej młodzieżowej otoczce. CodeGuru wyrobiło sobie niestety wizerunek portalu studenckiego, którego do dziś nie udało się przełamać. Z tego co mi wiadomo, wiele osób nie odwiedza i nie traktuje portalu poważnie z tego jednego powodu, albo przestaje go odwiedzać po zakończeniu studiów. Było to szczególnie widoczne, gdy na scenie pojawiło się (obecnie już praktycznie martwe) developers.pl, które z dnia na dzień zgromadziło wokół siebie społeczność specjalistów. Obecnie wywodzą się z niej takie społeczności, jak WG.NET czy Zine.NET, w stronę których zwracają się zawodowi programiści.„Co do avatarów to generowane są one automatycznie przez gravatar.com i możesz śmiało zmienić na swój własny.”Wiem, ale to nie zmienia faktu, że domyś

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Wielkie dzięki za odpowiedź. Postaram się wcielić je w życie (przynajmniej część).Dopisano:  Co do dodania go na dotnetomaniaka to raczej nie. Prędzej już rozpocznę dyskusję na blogu. Spiszę też moje dodatkowe rzeczy które myślałem, żeby zrobić i poproszę czytelników o opinie.Przycisk oznacz jako spam istnieje - na razie tylko dla oczekujących artykułów. Dla wszystkich wyświetlany jest dla moderatorów i administratorów - właśnie...muszę pomyśleć o jakimś moderatorze :), albo może udostępnię go dla wszystkich artykułów dla użytkowników z jakąś liczbą punktów??Pozdrawiam,Paweł

Aleksander Polak VIP
Aleksander Polak
2207 pkt.
Guru
apl

0

„Co do dodania go na dotnetomaniaka to raczej nie.”W sumie masz rację. Niech społeczność sama wyszuka i wykopie ten post :).„Przycisk oznacz jako spam istnieje - na razie tylko dla oczekujących artykułów. Dla wszystkich wyświetlany jest dla moderatorów i administratorów - właśnie...muszę pomyśleć o jakimś moderatorze :), albo może udostępnię go dla wszystkich artykułów dla użytkowników z jakąś liczbą punktów??”Podoba mi się ten drugi pomysł. Coś jak na Stack Overflow, chociaż tam to jest doprowadzone do ekstremum, gdyż szczególnie aktywnym użytkownikom nadawane są (automatycznie) uprawnienia nawet do edycji cudzych wpisów (!).

Maciej Aniserowicz
1155 pkt.
Senior
MVP

0

"O celowości powstawania polskiej wersji takiego portalu nic nie mogę napisać, bo nie mam jeszcze zdania. Będę myślał i sobie wyrobię"
Pomyślałem i wyrobiłem sobie. Celowość jest, pod warunkiem (tak jak napisał Gutek), że będą to teksty napisane po polsku. Podkreślę swoją opinię: po polsku - nie przez Polaków. Jak dla mnie to może się tam znaleźć i tekst napisany przez biedne dziecko z Bangladeszu, o ile będzie traktował o .net (bądź tematach pokrewnych) w naszym języku.

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Teksty będą po polsku. Można powiedzieć, że taki warunek delikatnie postawili twórcy Kigg'a :). Specjalnie dla dotnetomaniaka zmienili tekst na swojej stronie odnośnie tworzenia tego typu portali :). Po moim zapytaniu zmienili swoją sugestię dodają: "for the english speaking .NET community". Tak więc bez obaw - będą tam tylko polski teksty. Może dzięki temu część naszych kolegów pisząca w języku angielskim przerzuci się na ojczysty? Zobaczymy :)

Maciej Aniserowicz
1155 pkt.
Senior
MVP

0

Tak jak pisalem wczesniej - jesli preferujesz kontakt mailowy to prosze o info. CG moze sie kiepsko sprawdzic w roli BugTrackera:).
A poki co:
Wchodze tu: http://dotnetomaniak.pl/Odcinek-06-Zaczynamy-Projekt. Widzę kategorię: Agile. Klikam na nią (http://dotnetomaniak.pl/Category/Agile i artykul sie nie pojawia.

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Pisz na maila jeśli coś nie przyda się innym (akurat to przyda się) - wtedy będę mógł szybciej ci opisać.Artykuły w kategoriach pojawiają się dopiero po opublikowaniu (i do tego po około 5h leżakowania od dodania). Do tego czasu wszystko znajduje się w 'nadchodzących artykułach'. Taka filtracja...być może zmienimy to zachowanie w przyszłości...

Maciej Aniserowicz
1155 pkt.
Senior
MVP

0

To jeszcze jedno - wszystko jest po polsku oprócz pagera.

PawelLukasik Ekspert CG
PawelLukasik
917 pkt.
Senior

0

Wiem, zauważyłem to jak liczba artykułów wzrosła :). Właśnie to poprawiam. Tak czy tak dzięki za info.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.