BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
kemaz
kemaz
2 pkt.
Nowicjusz

0

Witam,
Pierwszy post więc na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam taki problem.
Zrobiłem stronkę w VS 2010 express z bazą w pliku .mdf na serwerze lokalnym SQL Express.
Łączyłem się stringiem przez attachdbFilename stringiem  -> connectionString="Data Source=.\SQLExpress;Database=dnname; AttachDbFilename=|DataDirectory|\dbname.mdf; Integrated Security=SSPI;Connection Timeout =5"
Wrzuciłem wszystko na serwer gdzie baze obsługuje SQL Server 2008 Standard, więc łączenie przez stringa z attachdbfilename odpada.

Próbowałem podłączyć baze poprzez SQL SERVER MANAGEMENT STUDIO logując się poprzez SQL server authentication z otrzymanym loginem i haslem (Windows authentication nie jest możliwe). Wybieram Attach.. i dostaje komunikat:
"Cannot show requested dialog. Additional information: Parameter name: nColIndex
Actual value was -1.(Microsoft.SQLServer.GridControl)

Dalej próbuje przez skrypt : use master go sp_attach_db podajac plik itd. Dotaje błąd CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.
Sprawdzam Server Roles dla mojego loginu, a tam tylko zaznaczone public. Dla admina "sa" hasła nie mam. Z tego co sprawdziłem w msdn to : Only members of the sysadmin and dbcreator fixed server roles can execute this procedure.
Mogę utworzyć poprzez panel serwisu baze ale będe musiał wszystko wklepywać (procedury tabele itp), więc średni pomysł. Probowałem z panelu serwisu utworzyć baze i wykorzystać restore z pliku mojej bazy ale cos nie działa, albo źle to robie. Więc pytanie isnieje jakiś sposób na podłączeni tej bazy. Czy jeśli stworze baze (nie .mdf) to będzie ją można przenieść i podłączyć jak .mdf?

No to i tyle,
z góry dzieki za przeczytanie tego:)
tagi: MSDN   Skrypt   SQL   SQL Server

Liczba postów:

kemaz
kemaz
2 pkt.
Nowicjusz

0

Zapytałem u źródła czyli firmę hostingową:)
Dostalem odpowiedz z serwisu, że nieudostępniają podłaczenia bazy .mdf bezpośrednio, czyli nie dostane uprawnień admina(sysadmin), ani nawet dbcreator(chyba to byłoby wystarczające do podpięcia), stąd ten komunikat SQL Server Studio Management przy próbie Attach - swoją drogą treść dużo wyjaśnia-  jak w każdym produkcie MS.:)
Żadne manewry ze zmianą prawnień nie dają rady. Jedyne wyjście to zrobić kopię zapasową z lokalnego serwera do pliku .bak, wgrać go na serwer, stworzyć czystą baze na serwerze i wykonać przywrócenie bazy z wgranego pliku, ewentualnie zabawa z skryptami.U mnie poszło, może komus to się przyda i oszczędzi sobie kilku dni szukania rozwiązania.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.