BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
Rafał Madycki Microsoft
Rafał Madycki
884 pkt.
Senior

0

Już od 3 tygodni publikujemy kolejne odcinku kursu aplikacji web.

W tym wątku zachęcamy do zadawaia pytań i dyskusji na temat kursu. Na pytania będą odpowiadali autorzy kursu i eksperci z dziedziny tworzenia aplikacji web.
Zapraszamy!

Edytowano 2 razy. Ostatnio 2011-08-18 11:48:37 przez Devel.

Tango44
Tango44
1 pkt.
Nowicjusz

0

Witam. Oglądnąłem obecnie opublikowane filmy i spodobały mi się (mimo to że wszystko to jest do napisania w PHP :)  ). Mam jednak pytanie jeśli chodzi o interpretacje tego kodu przez serwer. Co musi być zainstalowane na serwerze aby był on interpretowany? Musi to być serwer z rodziny Windows czy może być Linux, czy też jakikolwiek inny? Jak to wogóle wygląda?

PS Jakbym coś pomylił – pomieszał to nie bijcie od razu bo dopiero zaczynam swoją naukę tworzenia stron www ;)

Rafał Madycki Microsoft
Rafał Madycki
884 pkt.
Senior

0

By skorzystać z możliwości składni Razor (bo chyba o tym kodzie wspominasz) najłatwiej jest skorzystać z Instalatora platformy Web, który automatycznie pobierze serwer niezbędny do interpretacji kodu. Ze składni Razor można korzystać na każdym serwerze obsługującym ASP.NET MVC 3.

Opis instalacji serwera i innych składników za pomocą Platform Installera można znaleźć w pierwszym odcinku kursu.

A jeszcze więcej informacji po polsku o Razor możesz znaleźć w artykule: Razor – nowy silnik renderujący w ASP.NET MVC 3.0

Edytowano 3 razy. Ostatnio 2011-08-22 21:42:02 przez Devel.
sebast26
sebast26
1 pkt.
Nowicjusz

0

Witam,
próbowałem dzisiaj to co widziałem na nagraniu odcinka "Jak zarządzać tłumaczeniami" cz.11. Jednak po zalogowaniu się jako 'anna' i wybraniu 'Tasks assigned to you' dostaje:
Server Error in '/' Application.

[InvalidCastException: Specified cast is not valid.]
System.Data.SqlServerCe.SqlCeDataReader.GetByte(Int32 ordinal) +68
umbraco.DataLayer.RecordsReaderAdapter`1.GetByte(String fieldName) +80
umbraco.cms.businesslogic.task.Task.PopulateTaskFromReader(IRecordsReader dr) +55
umbraco.cms.businesslogic.task.Task.GetTasks(User User, Boolean IncludeClosed) +262
umbraco.presentation.translation._default.Page_Load(Object sender, EventArgs e) +1486
System.Web.Util.CalliHelper.EventArgFunctionCaller(IntPtr fp, Object o, Object t, EventArgs e) +14
System.Web.Util.CalliEventHandlerDelegateProxy.Callback(Object sender, EventArgs e) +35
System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +91
umbraco.BasePages.BasePage.OnLoad(EventArgs e) +14
System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +74
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +2207

Wcześniej wykonywałem czynności dokładnie tak jak było na nagraniach. Moje środowisko:

---------------------------
About WebMatrix
---------------------------
Version 1

WebMatrix: 7.1.1073.1
IIS 7.5 Express: 7.1.1070.1
ASP.NET Web Pages: 1.0.20105.407
SQL Server Compact: 4.0.8482.1
Web Platform Installer: 7.1.1070.1
Web Deploy: 7.1.1070.1
.NET Framework: 4.0.30319.235 (RTMGDR.030319-2300)

umbraco v 4.7.0 (Assembly version: 1.0.4090.21631)

Zrobiłem coś nie tak, czy to po prostu błąd w umbraco?

Pozdrawiam!
Seba

Wojciech Poniatowski
Wojciech Poniatowski
10108 pkt.
Guru
MVP
Właściciel projektów
Uczestnik projektów

0

Hej

Miałem takie problem podczas używania bazy MS SQL CE. Gdy zmieniłem na "normalnego" expressa te problemy ustąpiły.

Nie jestem pewiem czy to dokładnie w tym był problem, bo podrodze jeszcze zmieniałem kilka rzeczy bawiąc się Umbraco, instalują nowe itd. Jak będę miał więcej czasu to przyjrze się temu.--Pozdrawiam
Wojciech Poniatowski
Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft

Blog: poniat.wordpress.com

Wojciech Poniatowski
Senior .NET Developer | C# MVP | Lider ŚRGM | Blog: PolishEnglish | Twitter: @poniat | APPs: WP7

miczeczu
miczeczu
0 pkt.
Nowicjusz

0

Witam,

Ja z innej beczki, ale mam pilną sprawę. Mianowicie dotyczy Web Matrixa 2.0. Przy próbie jego uruchomienia po pokazaniu się okna uruchomienia od razu wyskakuje okienko ostrzegawcze: Program webMatrix przestał działać. i dwie opcje:

- Wyszukaj rozwiązanie w trybie online i zamknij program

-  Zamknij pogram

Obie kończą moją przygodę z WebMatrix;)

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: CLR20r3
Podpis problemu: 01: webmatrix.exe
Podpis problemu: 02: 7.9.0.0
Podpis problemu: 03: 4e694933
Podpis problemu: 04: System.Xaml
Podpis problemu: 05: 4.0.0.0
Podpis problemu: 06: 4ba1f6f8
Podpis problemu: 07: 17f
Podpis problemu: 08: 56
Podpis problemu: 09: System.Windows.Markup.XamlParse
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu, gdyż uniemożliwia mi prace w WebMatrix.

Pozdrawiam

Ps. Podejrzewam że problem może być powiązany z aplikacją samsung kies, gdyż przy próbie jej uruchomienia mam podobny problem. 

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-11-17 14:28:41 przez miczeczu.
adam1762
adam1762
2 pkt.
Nowicjusz

0

Widzę że moje pytanie to chyba zbyt duży problem, nie do przeskoczenia, nawet dla ekspertów od Drupala.

adam1762
adam1762
2 pkt.
Nowicjusz

0

Witam. Mam taki problem, zainstalowałem sobie w Drupalu moduł CK Editor, kiedy chcę dodać obrazek wprost z komputera wyświetla mi się komunikat: "Menadżer plików jest wyłączony z powodów bezpieczeństwa, skontaktuj się z administratorem oraz sprawdź plik konfiguracyjny CKFindera.", nie za bardzo wiem co w takiej sytuacji zrobić, może jakaś podpowiedź, będę wdzięczny.

A tak na marginesie, to CK Editor to taki moduł WYSWIG przy pisaniu nowych postów, bardzo fajny z resztą. Z góry dziękuję.

Edytowano 1 raz. Ostatnio 2011-12-29 14:38:42 przez adam1762.
Rafał Madycki Microsoft
Rafał Madycki
884 pkt.
Senior

1

Komunikat oznacza, że manager plików modułu CKFinder jest nieaktywny. Należy sprawdzić w pliku konfiguracyjnym (config.php w katalogu głównym CKFinder-a), że funkcja jest aktywna. Dodatkowo ważne jest, aby ustawić prawidłowy adres ścieżki do folderu, do którego CKFinder ma uprawnienia zapisu. W tym celu należy odnaleźć linijkę $baseUrl = '/ckfinder/userfiles/'; i podać odpowiedni adres na serwerze.

acmilan
acmilan
1 pkt.
Nowicjusz

0

Witam,

Niedawno zacząłem oglądać kurs i podczas instalacji Umbraco występuje błąd bazy danych(komunikat że jest inny użytkownik z niej korzysta). Może znacie rozwiązanie problemu?

Stack Trace:

[NullReferenceException: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.] umbraco.cms.businesslogic.macro.MacroModel..ctor(Macro m) +13 umbraco.macro..ctor(String alias) +164 umbraco.presentation.templateControls.Macro.CreateChildControls() +1254 System.Web.UI.Control.EnsureChildControls() +83 umbraco.presentation.templateControls.Macro.OnInit(EventArgs e) +34 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +134 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Control.InitRecursive(Control namingContainer) +290 System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +489

Monica12
Monica12
0 pkt.
Nowicjusz

0

cześć :) ja niedawno miałam bliższe spotkanie z tworzeniem stron www. na początku miałam problem bo zawsze wkradała mi się literówka i wyskakiwał błąd, ale później już wszystko szło gładko. Oczywiście wszystko robiłam w php z użyciem NotePad i jeszcze jednego programu. Tylko, że stworzenie strony to jedno a zyskanie jej popularności to drugie. Znam firmę Ideo http://www.ideomobile.pl/ która właśnie zajmuje się całym serwisem www. Pozdrawiam

Kusterek
Kusterek
0 pkt.
Nowicjusz

0

gdzie mogę znaleźć link do tego kursu? 

nowinskimarek
nowinskimarek
0 pkt.
Nowicjusz

0

Czy ten kurs został już usunięty? Linki z 1 posta nie prowadzą do żadnego kursu.

robbnowicki
robbnowicki
0 pkt.
Nowicjusz

0

Jest gdzieś aktualny link do kursu? Ten, który jest w pierwszym poście prowadzi do wyszukiwarki tagów...

pumbatron
pumbatron
0 pkt.
Nowicjusz

0

Początkującym poecam zacząć od podstaw. Przykłądowy kurs php możecie znaleźć tutaj: http://phpkurs.pl/ a jeśli dopiero zaczynacie przygodę z web developingiem, to polecam także http://www.kurshtml.edu.pl/

obrazkowo - aktualny projekt developerski

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.