BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi dotyczące portalu CodeGuru.

User 80305
User 80305
31 pkt.
Poczatkujacy

0

Witam Panie Karolu :o)
Mam zaszczyt jako pierwszy wypowiedzieć się na tym forum :o)Moja opinia:Na plus:- ładny pomysł na szatę graficzną.- dużo ciekawych opcji
Na minus:- trochę zagmatwane poruszanie po stronie (w poprzedniej wersji było bardziej intuicyjne)- nie dopracowany HTML (dużo niedociągnięć natury estetycznej ale myślę że to będzie jeszcze zrobione)- za bardzo rozbudowany formularz dodawania postów na forumTo takie pierwsze wrażenia :o)PozdrawiamMarcin Obel

User 79341
User 79341
39 pkt.
Poczatkujacy

0

Niestety nie bede oryginalny i powtorze - wszystko prezentuje sie super, ale layout jest strasznie nie dopracowany :(

User 109825
User 109825
2 pkt.
Nowicjusz

0

Mam jedną uwagę: kiedy sciągam załączniki to winRar pisze mi ze archiwum jest niekompletne

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Dziękuję za informację. Jutro rano postaramy się rozwiązać problem z WinRar.

User 79600
User 79600
131 pkt.
Junior

0

Problem z załącznikami został rozwiązany. Obecnie testujemy wszystkie po kolei, jednakże automat stwierdził, że jest dobrze. Za niedogodność przepraszam. :)

User 131582
User 131582
2 pkt.
Nowicjusz

0

Nie chce mi sie nawet patrzeć na nową wersje. Czy Wy wogóle tego nie testowaliście?? Z tego co wiem to najpierw sie testuje czy coś działa a dopiero pózniej wypuszcza sie na szerokie wody. Obecna wersja portalu przypomina raczej wersje alfa niż beta. Juz nie mówiąc ile jej brakuje do wersji finalnej lub chociaż uzytkowej. Ogolne odczucie - tragedia.

User 109569
User 109569
1 pkt.
Nowicjusz

0

Mysle ze nie jest moze az tak zle, ale layout przytlacza. Pracuje na 19'TFT w 1280x1024 i grafiki menusow wypelniaja mi conajmiej 40-50 % ekranu, na tekst pozostaje naprawde niewiele. Bylem chyba bardziej zadowolony z poprzedniej wersji. Ogolnie mniej grafiki prosze, baner u gory jest gigantyczny, moglby byc o polowe nizszy.
Ciesze sie ze jest polskojezyczne forum.

User 131582
User 131582
2 pkt.
Nowicjusz

0

Widać trochę się pomyliłem. Strona jest dopracowana pod względem formalnym i działa dobrze. Problem tkwi gdzie indziej. Uzywam rozdzielczości 800x600 i wszystko jest za wielkie. To stworzyło problem, ze nie dojrzałem przykładowo, ze artykuły wyświetliły mi sie pod menu. Nie chcę juz najerzdzać na Was bo wiem jak ciezko jest zorganizować przejrzyste i zarazem funkcjonalne menu w tak duzym serwisie jak ten. Drugim mankamentem jakiego sie dopatrzyłem jest to, ze jak sie zaloguje to nie bardzo wiem jak mogę przejrzeć aktualności. Moze po prostu slabo sie staram to znalezc. Gdy intuicyjnie klikam na aktualności pokazuje sie "wyszukiwarka" nie wiem jak to nazwać. Nie ma natomiast najnowszych wiadomości. Nie mam czasu, zeby doszukiwać sie innych uchybień. Zycze powodzenia w pracach nad serwisem.
pozdrawiam

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Bardzo dziękuję za cenne uwagi. Postaramy się usunąć szybko wszystkie niedogodności.

skowronp4835
skowronp4835
1 pkt.
Nowicjusz

0

FAQ nie wyswietla sie na calej szerokosci srodkowego panelu
Prezenty:
w tekscie mowa o przycisku "Bierz" -> a jest Zamow ;)
Poza tym po nacisnieciu zamow powinnien sie pojawic jakis formularz akceptacji a takowy mi sie nie pojawil ;(. Mam nadzieje ze nie zamowiliem sobie ksiazki na ktora punktow i ochoty nie mialem ;]
Pozdrawiam

User 131651
User 131651
1 pkt.
Nowicjusz

0

Rany mam Mozille i wszystko jest ble.. zróbcie z tym w końcu jesteście Guru nie ??

User 79106
User 79106
290 pkt.
Junior

0

Jak już zostało napisane w tym wątku - layout jest cały czas "work in progress" i w ciągu dwóch tygodni wszystko zostanie dopracowane.

---------------------------------
"No such thing as tough. Either you're trained or untrained. Now - which are you?"

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Tak jak juz pisałem. Pracujemy nad tym problemem. W ciągu 2 tygodni wszystko powinno wyglądac dobrze. Przepraszamy za utrudnienia.

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Witam! :) W kwestii grafiki cały czas pracujemy. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni szata graficzna będzie dopracowana.

User 79899
User 79899
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Witam
Kilka uwag zauważonych podczas pierwszych 5 minut przeglądania serwisu:
- pod FireFox strona się krzaczy- za szerokie menu po lewej stronie (w 800x600 ten layout przytłacza)- lista publikacji zostaje po wybraniu kategorii, wcześniej jak było w menu po lewej stronie było lepiej- FAQ nie spełnia podstawowej roli- wyszukiwarka nie działa
Podobają mi się za to bardziej szczegółowe kategorie artykułów. A jak teraz będzie z punktacją?

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Dziękuję za uwagi. Tak jak już pisałem grafikę postaramy się dopracować wciągu 2 tygodni.
Proszę o wyjaśnienie punktu "FAQ nie spełnia swojej roli". Jak mamy je zmienić aby spełniało?

User 79899
User 79899
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Chodziło mi o to, że powinno pojawić się tam więcej pojęć, w stylu:
- .net- framework- asp.net- ado.net
wszystko co wiąże się z technologią .net.

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Teraz rozumiem. Ma Pan rację. Na podstawie pytań, które będą pojawiały się na Forum będziemy przygotowywać FAQ. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy przygotujemy dużą bazę wiedzy. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie. Jeżeli ma Pan pomysły jak w inny sposób szybko stworzyć bazę wiedzy to jestem otwarty na propozycje.

User 79899
User 79899
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Oczywiście najszybciej można podpatrzeć u "konkurencji" i na podstawie kilku FAQ i własnych wymagań stworzyć swój własny. Dla mnie jeden z lepszy FAQ dotyczący .NET znajduje się na:
http://www.c-sharpcorner.com/faq.asp
Oczywiście jest on dość rozbudowany. Myślę, że na początku można by było zastosować jakąś prostszą jego wersję, ewentualnie dopytać jeszcze użytkowników codeguru co wypadałoby w takim FAQ umieścić. Później oczywiście w miarę upływu czasu wyłonić najczęściej powtarzające się pytania na forum i również je wprowadzić do FAQ.

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Muszę sprawdzić jak z prawami autorskimi do tego FAQ. Myślę, że ma Pan rację i część z nich przetłumaczymy. :)

User 80305
User 80305
31 pkt.
Poczatkujacy

0

Co do FAQ to sporo rzeczy można wykorzystać z forum programistycznego windows2003.pl.Dodatkowo można wykorzystać potencjał zaawansowanych członków Grup .NET i np stworzyć dla nich panel pozwalający na rozbudowę FAQ bo w każdej grupie jest ktoś kto ma już spore doświadczenie w .NET a jeżeli były by za taką pracę dodatkowe punkty to pewnie nie będzie problemu z ochotnikami :o)Przepraszam że na czerwono: Na forum posty nie są poukładane wg daty i strasznie ciężko się czyta. Pewnie ORDER BY by sprawę załatwiło.
PozdrawiamMarcin Obel

User 80305
User 80305
31 pkt.
Poczatkujacy

0

Ups :o) Nie zauważyłem płaskiego widoku :o)Wiem że marudze ale ale może zrobić sortowanie wg daty tak aby najnowsze posty były na dole? Tak jest na większości stron (łącznie z http://www.asp.net) i wydaje mi się że ludzie się do tego przyzwyczaili.
PozdrawiamMarcin Obel

_qbens
_qbens
13 pkt.
Nowicjusz

0

Witam,Czy dodanie jeszcze jednego checkboxa pt. "najnowsze najpierw" rozwiązuje problem?Jeśli tak to myślę, że można to dorobić...Pytanie tylko czy domyślnie miałby on być zaznaczony.
pozdrawiam,Piotrek

User 80305
User 80305
31 pkt.
Poczatkujacy

0

Myślę że dodanie jeszcze jednego checkboxa załatwi sprawę sortowania postów :o)PozdrawiamMarcin Obel

User 79106
User 79106
290 pkt.
Junior

0

Odnośnie ułożenia: Forum jest standardowo wątkowane i pod każdą wypowiedzią pojawiają się odpowiedzi posortowane wg. daty. Jeśli ktoś nie może się połapać w takim układzie może włączyć płaski widok (posortowany właśnie wg. daty) przez zaznaczenie checkbox "Płaski widok (według daty)" na górze strony
Pozdrawiam,Michał Stanisławek

"No such thing as tough. Either you're trained or untrained. Now - which are you?"

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Wystarczy zaznaczyć "Płaski widok (według daty)". Ta opcja pozwala na wypowiedzi według daty. Wypowiedz rozpoczynająca wątek jest zawsze pierwsza. Później wszystkie wypowiedzi są posortowane od najnowszej do najstarszej.  

User 79600
User 79600
131 pkt.
Junior

0

Podpatrywanie u konkurencji ma dwie wady. Jedna to prawa autorskie (tu trochę na wyrost, bo i zadający pytanie jest autorem) a druga - nie mamy pewności na ile to Najczęściej Zadawane a nie Pierwsze z Brzegu pytania. ;)

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Jeszcze jedno pytanie: Co nie działa w wyszukiwaniu? Sprawdziłem przed chwilą i działało. Wpisałem Remoting nacisnąłem przycisk >> i wyrzucił wszystkie teksty o Remotingu.

User 79899
User 79899
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Np jak wpisuje naziwsko autora (Bielecki) lub 3 wyrazy które zawarte są w temacie artykuły (http MS SQL) to niestety nic nie znajduje. Czasami jak nic nie znajdzie i wpiszę nową frazę i naciskam enter to też nic nie znajdzie. Tylko np. po naciśnieciu szukaj.

User 79600
User 79600
131 pkt.
Junior

0

Kolejno...
- pod FireFox będzie poprawiona najszybciej jak się da- z tym lewym menu to DGCC ;)- możemy się zastanowić nad zwijaniem listy kategorii do bierzącej + podkategorie -- co Ty na to?- FAQ -- tzn. jakiej?- wyszukiwarkę już sprawdzam :)
Punktacja teraz to dwie niezależne oceny. Jedna ekspertów - recenzja, zamykana 10. każdego miesiąca pojawia się dopiero wtedy i jest poniekąd jakością arta. Druga, wszystkich "normalnych" ;) użytkowników to poniekąd popularność publikacji. Recenzja zawiera opic słowny, ocena nie (choć można komentować pod artykułem niezależnie).

User 79008
User 79008
80 pkt.
Poczatkujacy

0

Ja tylko chciałem uściślić:
ocena ekspertów (czy też recenzentów) jest zamykana 15 dnia danego miesiąca :)

User 83108
User 83108
101 pkt.
Junior

0

Tylko ocena recenzentów. :) Może dyskusję na temat konkursu przesuniemy na grupę Konkurs CodeGuru. Proponuje także otworzyć nowę wątki :) Będzie czytelniej :)

User 79231
User 79231
4 pkt.
Nowicjusz

0

Strasznie mi sie teraz podoba ten portal, o wiele bardziej niz poprzednia wersja;-)

User 79008
User 79008
80 pkt.
Poczatkujacy

0

Ja dodam uwagi, które zostały mi zgłoszone przez inne osoby:

Problemy z wyświetlaniem strony w rozdzielczości 800x600 (choć ja nie wiem dokładnie jakie to są problemy).
Na stronie głównej jest zbyt dużo elementów i można się pogubić (choć moim zdaniem to kwestia przyzwyczajenia).
To są opinie, które do mnie dotarły, więc je tu zgłoszę :)

Łukasz K.
Łukasz K.
2 pkt.
Nowicjusz

0

Najstarszy artykuł w bazie jest z 04 kwietnia 2004. Starsze artykuły będą jeszcze dostępne?
pozdrawiam, Łukasz Kędzior

User 79106
User 79106
290 pkt.
Junior

0

Są starsze artykuły. Na przykład znaleziony przez wyszukiwarkę:
Refleksja typów w Microsoft.NET
Czyli uzyskiwanie informacji ze skompilowanych pakietów. Autor:  Łukasz Żarczyński   Data publikacji:  2003-11-20 00:00:00

Łukasz K.
Łukasz K.
2 pkt.
Nowicjusz

0

Ok to sortowanie nie działa.
Wybierając Artykuły -> Lista publikacji: Wszystkie -> Sortuj po: Dacie otzymuje ze najstaszym artykulem jest
"Konwersja „w locie” danych prezentowanych w kontrolce DataGrid" z dnia 04 04 2004

User 79008
User 79008
80 pkt.
Poczatkujacy

0

Bardzo dziękuję, za zgłoszenie tego problemu.
Już wytropiłem bug'a który go powoduje :)
Ciekawostka: w sumie to artykuły są sortowane po dacie.... tylko że alfabetycznie ;)
Oczywiście problem już rozwiązuję...

gfuta
gfuta
1 pkt.
Nowicjusz

0

1. Klikam w menu Artykuły > Lista artykułów
Dostaję listę, wybieram tematykę i pokazuje się znów długa lista a na samym dole lista artykułów. Trochę męczoące, nawet mając scrolla w myszce. Może jakoś zwijać tematykę po jej zawężeniu. Tak aby pokazywały się tylko tematy z wybranej tematyki.
2. FAQ - pokazuje się na bardzo wąskim pasku po środku. Źle się czyta. Może dać większą szerokość i będzie mniej przewijania.
Nie czytałem wszystkiego, tak więc mogę się powtarzać
G.

User 79130
User 79130
9 pkt.
Nowicjusz

0

Obszar nagłówka i boczny panel profilu są bardzo ładne, ale imho za duże. Przytłaczają i nie pozostawiają wiele miejsca na to co najważniejsze czyli treść - zwłaszcza w rozdzielczości 1024x768. Przy okazji to trochę niewygodne bo właściwie zawsze trzeba scrollować stronę.

DRECH
DRECH
1 pkt.
Nowicjusz

0

Heja,
Oczywiście zacząłem od prezentów :))) Niepoprawnie wyślietlany jest numer strony (no i tym samym przyciski poprzedni, następny itd.). Numer strony jest jakby z poprzedniego ekranu.

uni
uni
1 pkt.
Nowicjusz
uni

0

informacje o konkursie cg powinny być bardziej szczegółowe. nie wiadomo co sie dzieje, jak ktoś wygra w danym miesiącu. nie wiadomo też ile punktów można dostać za artykuł.

User 79314
User 79314
44 pkt.
Poczatkujacy

0

Nie wiem, czy ten temat nie byl juz poruszony, ale mam problem ze stworzeniem hiperlacza w artykule. Dostaje komunikat, ze adnies nie jest poprawny. Przy skopiowaniu hiperłącza z Word'a, wszystko dziala poprawnie

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.