BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
lukeam5263
lukeam5263
3 pkt.
Nowicjusz

0

Utworzyłem własną kontrolkę .NET, która reaguje na zdarzenie OnKeyUp.
Gdy umieszczam tę kontrolkę na pustej formatce aplikacji Windows to wszystko jest dobrze,
natomiast gdy umieszczę na tej formatce dodatkowo inną kontrolkę Windows.Forms (np. okienko edycyjne)
 to moja kontrolka nie reaguje na klawisze strzałek i po naciśnięciu którejś ze strzałek
wszystkie zdarzenia klawiatury przechwytuje to okienko.
Jak temu zapobiec i sprawić by moja kontrolka zawsze reagowała na zdarzenia klawiatury???
Proszę o pomoc! 
tagi: Windows

User 79315
User 79315
146 pkt.
Junior

0

Rozważ dowolny program z kilkoma polami edycyjnymi w oknie. Jak piszesz w jednym okienku to czy w innych też zachodzą jakieś akcje? Nie, prawda? To pole edycyjne, w którym piszesz jest aktywne (posiada focus) podczas, gdy pozostale nie sa aktywne.
W Twoim przypadku wystarczy wywołać metodę Focus() dla twojego okienka (gdzieś na końcu konstryktora okna). Mozesz także kliknąć na kontrolkę i w ten sposób ją aktywować. Wtedy powinno już działać.
Pozdrawiam,nuwanda.

"Medicine, law, business, engineering, these are noble pursuits and necessary to sustain life.
But poetry, beauty, romance, love, these are what we stay alive for!"

lukeam5263
lukeam5263
3 pkt.
Nowicjusz

0

Nie w tym rzecz.
Moja kontrolka przestaje być aktywna w momencie gdy naciskam któryś z klawiszy strzalek, zamiast poprawnie obslużyć to zdarzenie.
W przypadku gdy moja kontrolka jest jedyna na formatce wszystko obsluguje poprawnie.

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.