BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy

0

W skrocie chodzi o wysylanie mail'a ktorego tresc jest pobierana z bazy danych (w moim przypadku msql). przykladowa tresc mail'a w bazie:Witamy, "+Session["imie"].ToString() +"
No i chcialbym zeby w mailu pojawialo sie imie (wczesniej wprowadzone w formularzu).
Email.Body = (string)sqlCommand2.Parameters["@mailt"].Value;
Wydaje mi sie ze chodzi o cytowanie ...

User 111421
User 111421
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Witam.
Zeby wyslac maila wystarcza 2 linijki kodu, np.:
SmtpMail.SmtpServer = "nazwaSerwera"
SmtpMail.Send(lblMailOd.Text, lblMailDo.Text, lblTemat.Text, txtZalecenia.Text)
Plus : Imports System.Web.MailPlus: Skonfigurowany serwer SMTP np w IIS`ie
Legenda: lblMailOd.text - zwykly label, u mnie wstawiam w niego maila z bazylblMailDo.Text - jw.lblTemat.Text - textBox w ktory wpisuje temattxtZalecenia.Text - textBox w ktory wpisuje to co ma byc w body maila
teraz mozesz sobie z tym porzezbic i np stworzyc labela Label.Text = "Witamy "+session("imie")+" w bazie CodeGuru" i go podstawic zamiast lblTemat.text. Tak samo mozesz zrobic z body, po prostu wydobadz tekst z bazy wstaw go w jakis label i wszycho ;)
Pozdrawiam.

User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy

0

... problem polega na tym ze dostaje maila na skrzynke w ktorym temat wyglada dokladnie tak :
"Witamy, "+Session["imie"].ToString() +"
a ja jednak wolalbym
"Witamy, Imie(wpisane w formie)"
ps. z samym wysylaniem maila nie mam problemow - nie wiem po prostu jak zacytowac session zeby podstawil mi w miejsce zmiennej sesyjnej jej zawartosc.

juro.aspweb.cz

User 111421
User 111421
35 pkt.
Poczatkujacy

0

hmmm cos duzo kombinujesz wydaje mi sie czemu nie napiszesz tego po prostu "Witamy,  " + textBox.Text + " w naszym serwisie"To wszytsko, teraz ta linijke zapisz do wlasnie np jakiegos labela i wstaw go w miejsce tematu. A jesli chcesz koniecznie uzywac sesji to : session("imie") = textBox.TextlblTemat.text = "Witamy,  " + session("imie") + " w naszym serwisie"ps. wszytsko to robilem na Web Formach

User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy

0

chodzi o to ze tresc mail'a jest pobierana z bazy danych - a w miejscach np. + session["imie"] ma byc wstawiane imie i w takiej postaci mail ma wedrowac do odbiorcy.

juro.aspweb.cz

User 111421
User 111421
35 pkt.
Poczatkujacy

0

Ok, moja wina nie do konca dobrze odczytalem pierwszy post, a co do problemu to sie poddaje ;(

User 79106
User 79106
290 pkt.
Junior

0

W bazie wpisz "Witamy {0}"
Jak będziesz wklejał to jako treść to użyj String.Format(stringZBazy, Session["imie"].ToString());
Polecam poczytać dokumentację do klasy Stringhttp://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cpref/html/frlrfSystemStringClassTopic.aspw szczególności dokumentaję metody Format ww klasy

---------------------------------
"No such thing as tough. Either you're trained or untrained. Now - which are you?"

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.