BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki
User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy

 
0


Mam z tym nie maly problem.Generalnie chodzi mi o wyodrebnienie tekstu w polu formularza. Uzywajac zwyklego [a-zA-Z] nie otrzymuje zadnego efektu. Jezeli wpisze do pola np: ktos989 -> to nie widzi bledu.

User 131096
User 131096
189 pkt.
Junior
 
0


"[a-zA-Z]" poszukuje JEDNEGO wystąpienia znaku. To, czego potrzebujesz to "[a-zA-Z]+". Znak plus oznacza tutaj "co najmniej jedno" wystąpienie znaku. Ponadto powinieneś sprawdzić, czy długość odnalezionego ciągu znaków w klasie Match, którą zwraca Regex.Match(...) jest równa długości ciągu wprowadzonych znaków. Jeśli są równe - oznacza to, że "złapałeś" to co trzeba. Jeśli długości są różne, to oznacza, że wprowadzony ciąg jest nieprawidłowy.
Pozdrawiam

User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy
 
0


Nie wiem czy to mialo mi pomoc czy wprowadzic nie potrzebne zamieszanie ... W kazdym razie poradzilem sobie, a to szukane przeze mnie wyrazenie:
^([a-zA-Z]*)$

juro.aspweb.cz

User 131096
User 131096
189 pkt.
Junior
 
0


No i niestety, ale popełniłeś błąd ;). Gwiazdka jako kwantyfikator oznacza "zero lub więcej", : http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cpgenref/html/cpconquantifiers.asp, zaś znak potęgowania i dolara nie powinien być (moim skromnym zdaniem) używany w ten sposób: http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cpgenref/html/cpconatomiczero-widthassertions.asp
Odpowiadając kierowałem się tym, jak działa RegularExpressionValidator (System.Web.UI.WebControls.RegularExpressionValidator, metoda EvaluateIsValid). Skoro tak problem walidacji został rozwiązany w samym .NET Frameworku - pewnie istniały ku temu powody.
Polecam .NET Reflector, bardzo przydatne narzędzie: http://www.aisto.com/roeder/dotnet/. Możesz spokojnie za pomocą niego podejrzeć, jak działa wiele ciekawych metod i poznać "bebechy" Frameworka.
Często pozorne "zamieszanie" w programowaniu ma swój uzasadniony cel.
Pozdrawiam

User 111339
User 111339
32 pkt.
Poczatkujacy
 
0


... a nie mozna tak bylo od razu ;)dziekuje za lekture i pomoc,
pozdrawiam

juro.aspweb.cz

Udziel odpowiedzi

pkt.
Treść wpisu:

Zaloguj się lub Zarejestruj się aby wykonać tę czynność.