BETA
Aby się zalogować, najpiew wybierz portal.
Aby się zarejestrować, najpiew wybierz portal.
Podaj słowa kluczowe
Słowa kluczowe muszą mieć co najmniej 3 sąsiadujące znaki alfanumeryczne
Pole zawiera niedozwolone znaki

IronPython z Bartkiem Kierunem

Poznaj IronPython

spotkania online dla społeczności programistów

Zapraszamy na krótki cykl sesji online poświęcony wsparciu najnowszej wersji platformy .NET dla dynamicznych języków programowania. Sesje odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19.30 a poprowadzi je Bartosz Kierun.

Do najważniejszych cech implementacji IronPython należy zaliczyć jej pełną integrację z platformą .NET Framework, co wiąże się z możliwością wykorzystania olbrzymiej ilości standardowych i zewnętrznych bibliotek stworzonych dla tej platformy, przy zachowaniu pełnej zgodności z samym językiem Python.

Implementacja ta odznacza się dodatkowo doskonałą wydajnością oraz posiada zaimplementowaną w kodzie zarządzanym większą część bibliotek standardowych dostarczanych wraz z językiem Python.

IronPython posiada również wsparcie we flagowym środowisku programistycznym firmy Microsoft, czyli Visual Studio. Implementację IronPython można wykorzystywać również, tworząc rozwiązania w technologii internetowej Silverlight.

Źródło: Wikipedia

Co to jest Dynamic Language Runtime?
Bartosz Kierun | 07.02.2011 19:30

Ta sesja poświęcona będzie omówieniu możliwości DLR (Dynamic Language Runtime) w kontekście wsparcia najnowszej, czwartej wersji języka C#, dla różnych cech dynamicznych języków programowania na przykładzie języka IronPython.

Obejrzyj nagranie tej sesji

Wprowadzenie do języka IronPython
Bartosz Kierun | 14.02.2011 19:30

Dzięki tej sesji dowiesz się o podstawowych mechanizmach wykorzystywanych podczas programowania w języku Python. Omówione zostaną główne typy danych, kolekcje, sposoby tworzenia własnych funkcji i klas, sposoby obsługi błędów oraz podstawowe zagadnienia programistyczne stosowane podczas programowania w tym języku. Wskażemy również najciekawsze biblioteki standardowe dostarczane z językiem IronPython.

Obejrzyj nagranie tej sesji

Informacje

CO?

Poznaj IronPython

KIEDY?

- 7 lutego, 19:30
- 14 lutego, 19:30

GDZIE?

Online na portalu CodeGuru.pl

JAK?

Sesje odbywają się online z wykorzystaniem technologii Microsoft Live Meeting.

Aby wziąć udział w spotkaniu, w dniu sesji kliknij na ikonę "Wchodzę na spotkanie".

Możesz też, wybierając ikonę "Dodaj do kalendarza" dodać spotkanie do swojego kalendarza, dzięki czemu nie zapomnisz o nim.

Do uczestnictwa w spotkaniu wymagane jest zainstalowanie klienta Live Meeting.

Prelegent: Bartosz Kierun

Na co dzień zajmuje się analizą, projektowaniem i tworzeniem rozwiązań opartych o platformę .NET, ze szczególnym wskazaniem aplikacji webowych i rozwiązań integracyjnych.

Technologiami Microsoft zajmuje się od ok. 8 lat. Od kilku lat w gestii jego zainteresowań znajduje się przede wszystkim Sharepoint Server.

Bartosz posiada również 5 letnie doświadczenie, jako trener technologii programistycznych Microsoft.

Prelegent wielu warsztatów i konferencji poświęconym technologiom programistycznym firmy Microsoft w tym MTS, CodeCamp, DevDays, Community Launch i Heroes Happen Here.

Hobbystycznie oraz zawodowo zajmuje się poznawaniem nowych technologii związanych z tworzeniem oprogramowania i architekturą aplikacji, zarządzaniem i prowadzeniem projektów informatycznych oraz zagadnieniami Business Intelligence.

Posiada certyfikaty: MCT, MCPD, MCTS

Inne spotkania

Zapraszamy do obejrzenia innych spotkań online, które odbyły się (lub odbędą się) na naszym portalu.

Przejdź do strony głównej spotkań.